Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. П. Глазової 8 клас - 2017 рік

Просте двоскладне речення

§ 10. Іменний складений присудок

Пояснення

Складений іменний присудок утворюється з дієслова-зв’язки та іменної частини. Дієслово-зв’язка служить засобом граматичного зв’язку присудка з підметом і передає граматичні значення способу, часу, особи чи роду, числа.

При нульовій зв’язці вживається тільки форма називного відмінка. Якщо дієслово-зв’язка бути наявна, то можливі форма називного чи орудного відмінків.

Іменна частина складеного присудка може містити порівняльні сполучники як, ніби, мов, наче, неначе, нібито, неначебто. Наприклад: Душа — як пісня солов’їна.

129. Сергій завжди був працьовитий. Василь сьогодні здається самостійним.

Працювати на городі вважається корисним.

130. Леонід Глібов учителював у Ніжині. — Леонід Глібов був учителем у Ніжині.

Його товариш викладав у Чернігові. — Його товариш був викладачем у Чернігові.

Чиновник ворогує з байкою. — Чиновник є ворогом байки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.