Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. П. Глазової 8 клас - 2017 рік

Просте двоскладне речення

§ 15. Означення

186. 1. Догана матері м’якша за добре слово батька. — Материнська догана м’якша за добре слово батька. 2. У семи няньок дитина без носа. — У семи няньок дитина безноса. 3. Трьох років дитину доглядай щогодини. — Трирічну дитину доглядай щогодини. 4. Не зарікайся пити воду з криниці із мулом. — Не зарікайся пити воду із замуленої криниці. 5. Хто тоне, за піну з моря хапається. — Хто тоне, за морську піну хапається. 6. Лякала коза, що з верби листя об’їдати не буде. — Лякала коза, що вербове листя об’їдати не буде.

Пояснення

Між означуваним словом і означенням існують різні зв’язки. Залежно від цього є два типи означень: узгоджене та неузгоджене.

Узгоджене означення узгоджується з головним словом (частіше іменником) у роді, числі й відмінку, а неузгоджене означення залежить від слова з предметним значенням, пояснює його, але пов’язане з головним словом способом керування або прилягання, а не узгодженості.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.