Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. П. Глазової 8 клас - 2017 рік

Просте двоскладне речення

§ 15. Означення

186. 1. Догана матері м’якша за добре слово батька. — Материнська догана м’якша за добре слово батька. 2. У семи няньок дитина без носа. — У семи няньок дитина безноса. 3. Трьох років дитину доглядай щогодини. — Трирічну дитину доглядай щогодини. 4. Не зарікайся пити воду з криниці із мулом. — Не зарікайся пити воду із замуленої криниці. 5. Хто тоне, за піну з моря хапається. — Хто тоне, за морську піну хапається. 6. Лякала коза, що з верби листя об’їдати не буде. — Лякала коза, що вербове листя об’їдати не буде.

Пояснення

Між означуваним словом і означенням існують різні зв’язки. Залежно від цього є два типи означень: узгоджене та неузгоджене.

Узгоджене означення узгоджується з головним словом (частіше іменником) у роді, числі й відмінку, а неузгоджене означення залежить від слова з предметним значенням, пояснює його, але пов’язане з головним словом способом керування або прилягання, а не узгодженості.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити