Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. П. Глазової 8 клас - 2017 рік

Просте двоскладне речення

§ 16. Прикладка як різновид означення

Пояснення

Прикладка містить у собі друге найменування предмета, позначеного означальним словом, дає означальному слову іншу назву, підкреслюючи його характерні риси. Наприклад: стрімчак-велетень, професор-математик. Прикладки, які є власними назвами гір, озер, станцій, планет, не узгоджуються з означуваним словом у непрямих відмінках: Альпіністи підкорили вершину гори Еверест.

199. 1. Мати-Україно, уклоняюсь піснею тобі. 2. Земле-Вітчизно, я на те це ріс, щоб у рідній хаті я наругу зніс. 3. Сусідів-хижаків знущання відбито і розбито вкрай. 4. На Савур-могилі тиша руки заломила. 5. Де ж ви тепер, товариші-братове? 6. Двері до хати нам відчиняти, рід визволяти, сестро-лебідко, соколе-брате!

203. 1. Древня праматінко-Русь, я твій законний нащадок, що українцем зовусь. 2. Закарбувався велетень Шевченко у душі українській навіки. 3. На столі «Кобзар» в простій оправі і портрет поета на стіні. 4. Можеш призабути запах рути-м’яти, але рідну мову мусиш пам’ятати. 5. Ніхто не перекреслить мій народ! Пощезнуть всі перевертні й приблуди і орди завойовників-заброд! 6. Синочок спить, а мати все співа, а підвіконням бродить сон-дрімота. 7. Веде надія до Славутича-ріки. 8. З урочищ тихих на узвиш біжить лугами річка Здвиж.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.