Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. П. Глазової 8 клас - 2017 рік

Просте односкладне речення

§ 23. Безособові речення

Пояснення

У ролі головного члена безособового речення вживаються безособові дієслова (світає, морозить, вечоріє, мжичить, нудить, нездужає, спиться, хочеться, смеркає, дрімається та ін.). Вони мають форму, що збігається з формою 3-ї особи однини, а в минулому часі — з формою середнього роду однини (світало, морозило, сутеніло, вечоріло, нездужалося). Але за значенням ці дієслова такі, що не допускають вживання при них іменника чи займенника в називному відмінку.

265. 1. Повіяли холодні вітри. — Повіяло холодними вітрами. 2. Вітер шпурляв у вікна сухе опале листя. — Вітром шпурляло у вікна сухе опале листя. 3. Серце стислося болючим щемом. — Серце стисло болючим щемом. 4. Душа огорнулася болючим сумом. — Душу огорнуло болючим сумом. 5. Але ж вікна світилися! — Але ж у вікнах світилося!

267. 1. Надворі швидко сутеніло. 2. Вже зовсім смеркло, навколо нічого не було видно. 3. Вже діти поснули і в будинку все стихло. 4. Після шторму море заспокоїлось і стало спокійним і лагідним. 5. У лісі було темно і прохолодно. 6. Спокійно на душі, бо підводний човен вже повернувся з походу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.