Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. П. Глазової 8 клас - 2017 рік

Повторення та узагальнення вивченого

§ 3. Фразеологія

40. Піднестися духом — упасти у відчай, семимильні кроки — черепаша хода, вести перед — пасти задніх, підносити до неба — топтати в болото, рукою подати — за тридев’ять земель, пальця в рот не клади — мухи не скривдить.

Пояснення

Фразеологізм, або фразеологічний зворот — це стійке поєднання слів, яке виконує роль єдиної лексичної одиниці і, в більшості випадків, його можна легко замінити одним словом: він у цій справі собаку з’їв, тобто став досвідченим.

43. 1. Опанував себе. 2. Тішити око. 3. Терпець урвався. 4. Впадати в око. 5. Замилювати очі. 6. Затамувати подих. 7. Впав у неласку. 8. Брати близько до серця.

45. 1. З причин економії було прийнято соломонове рішення: проілюструвати книжку чорно-білими малюнками. 2. Часом, щоб приховати суть речей, доводиться вдаватися до езопової мови. 3. Словник для вивчення мови був як нитка Аріадни. 4. Ушосте переписуючи вправу, школяр 'зрозумів, що виконує сізіфову працю.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити