Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. П. Глазової 8 клас - 2017 рік

Просте ускладнене речення

§ 34. Поняття про відокремлення. Відокремлені другорядні члени речення. Відокремлені означення

Пояснення

Найчастіше означення відокремлюються тоді, коли вони виражені дієприкметниковим та прикметниковим зворотами і стоять після означуваного слова: Взялися медом золоті лелітки, дощем умиті, чисті і ясні.

Не відокремлюються два означення (виражені дієприкметниковими зворотами), що з’єднані сполучником і (й): Пробуджений ранком. і сполоханий дощем птах знявся з гілки й згубився у верховітті та означення, що стоять перед означуваними словами і не мають обставинного відтінку: Теплом дихала настояна на травах та квітах земля. Якщо відокремлене означення має виразно підкреслене експресивне значення, то на письмі воно може виділятися за допомогою тире: І тоді ж світ, уся земля — буйна й радісна — поринула в цім болю.

406. 1. Чи не сліпить грозою ткана ніч? 2. Учора був тут лісовик, від моху весь позеленілий. 3. Громом налякана, змахує крилами чапля сердита. 4. Затиснете між горбами сільце мало лише дві вулиці. 5. Покинута людьми за довгі дні, дорога помирає в бур’яні. 6. Низько над землею носились чимось заклопотані ластівки. 7. Зачарований даллю, про все забуваю в цю мить.

410. 1. Усім любе слово, сказане до речі. 2. З образою сказане слово будить гнів. 3. Мені б тих слів, обточених, як жолуді! 4. Озвучене піснями, бринить моє перо. 4. Озвучене піснями, бринить моє перо. 5. Я не соромлюся свого рядка, наївного й немудрого, але правдивого. 6.1 видзвонює мотив моє слово, сріблом куте. 7. Суворих слів, холодних і шорстких, перебираю низку.

411. Складний план

І. Ток-шоу — новий формат телепередачі.

1. Як виникло ток-шоу.

2. Залучення глядачів до телепередачі.

II. Суть ток-шоу.

1. Обговорення проблеми на очах мільйонів глядачів.

2. Сюрпризи спілкування з аудиторією.

3. Успіх ток-шоу — кардинально протилежні думки й оцінки.

4. Інформативність, актуальність та емоційність як здобуток ток-шоу.

5. Ерудованість ведучого — основа якісної телепередачі.

III. Проблеми видовищності та емоційності ток-шоу.

1. Учасник ток-шоу — популярна особистість.

2. Різновиди ток-шоу.

3. На кого розраховані ток-шоу.

4. Ток-шоу-рекордсмени.

Простий план

1. Ток-шоу — новий формат телепередачі.

2. Суть ток-шоу.

3. Проблеми видовищності та емоційності ток-шоу.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити