Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. П. Глазової 8 клас - 2017 рік

Просте ускладнене речення

§ 35. Відокремлені прикладки

Пояснення

Не відокремлюються прикладки, які разом зі словом як указують на інші додаткові відтінки або мають значення «в ролі кого, чого»: Ліс зустрів мене як друга.

Відокремлені прикладки відділяються тире, якщо вони стоять у кінці речення й перед ними можна, не змінюючи змісту, вставити слова а саме: У хаті е ще у нього дві дівчини — Домаха й Меланка та якщо поширені прикладки уже мають у своєму складі розділові знаки: Мати — ставна, смаглява гречанка, що була ніби старшою сестрою Ользі, — сама ув’язувала вузли, коли дівчата зайшли до хати.

419. 1. Зодвіку б’є цілюще джерело — невтомне серце батьківського-краю. 2. Народила мене на світ українська полтавська мати. 3. Старше покоління, свідок іншого життя, показувало ще на долонях мозолі від шаблі, піднятої в оборону людських прав. 4. Я маю стареньку сопілочку. А в ній, в калиновій сопілочці, вітчизни забутий мотив. 5. Перед тобою світ великий — том розкритий.

420. 1. Козацький лук, боїв колишня сила, під склом в просторім залі спочива. 2. І велика дивна книга — пам’ять — розгортає давні сторінки. 3. Усі наші землі й усі часи, історія нашого народу нанизані на голубу нитку Дніпра, як перли на разок. 4. Загнузданий Хмельницького рукою, по бруку дзвонить копитами кінь (дієприкм. звор.). 5. Прийми слова мої жагучі, як заповіт, юначе мій! 6. Поглянь, дитя, яка вона красива, твоя земля.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.