Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. П. Глазової 8 клас - 2017 рік

Просте ускладнене речення

§ 36. Відокремлені обставини

Пояснення

Комами не відокремлюються:

✵ одиничні дієприслівники, що означають спосіб дії і своїм значенням близькі до прислівника: Я був молодий, здоровий і міг працювати не втомлюючись;

✵ обставини перед неповторюваними сполучниками і, та = і, або, чи, які з’єднують дві відокремлені обставини, виражені дієприслівниками або дієприслівниковими зворотами: Хвилюючись і все ще не отямившись, солдат розповідав про себе;

✵ дієприслівникові звороти фразеологічного типу: Говорити не переводячи духу. Бігти не чуючи ніг. Тікати не пам’ятаючи себе.

Обставини з прийменниками внаслідок, залежно від, у зв’язку з, згідно з, завдяки, відповідно до, на відміну від можуть відокремлюватися або не відокремлюватися залежно від ролі в реченні або бажання автора: Отруйні опеньки, на відміну від їстівних, не мають на своїй ніжці білого кільця.

428. 5. Працюючи, навчаються. 6. Щедрий, даючи, багатіє. Скнара, беручи, бідніє. 7. Пообідавши, не шукай ложки. 8. Угамувавшись, сердитий сам на себе сердиться.

2) 4. Хоробрі вмирають стоячи. 9. Не наїсися нюхаючи.

430. Андрій переконував усіх, що їхня команда волейболістів усіх переможе, не моргнувши й оком. Тримаючи хвіст бубликом, Оленка ступила в холодну воду, щоб дістати м’яч. Не занепавши духом, ми піднімалися на круту гору.

438. 1. Мені сподобалась історична повість, яку я прочитав. 2. У мене виникла повага до волелюбності й незборимості наших предків, тому все більше я закохуюся в цю історичну добу. З. Я звернувся до підручника історії, тому що хотілося більше дізнатися про долю запорозького козацтва. 4. Коли я дивлюся на картину Олександра Мурашка «Похорон кошового», у мене мимоволі стискається серце. 5. Я прийшов до читального залу бібліотеки, коли зайшло сонце.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити