Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. П. Глазової 8 клас - 2017 рік

Повторення в кінці року

460. Дякувати друзям, завчасна допомога, морально підтримали, тактовне втручання, негайно відгукнулися, підтримали словом і ділом, лист від матері, допомогти надолужити прогаяне, друзі стали однокласниками, думками бути із сім’єю, радісне повідомлення, зустрічати на вокзалі, розділити з друзями радість.

462. 1. Весною все оживає, танцює, співає (розп., неоклич.). 2. І так бузково пахне у кімнаті! (односкл., оклич.) 3. Перші проліски - сонця проблиски (розп., неоклич.). 4. Що це, яблунько, з тобою? (односкл., питальн.) Чом ти хилишся з журбою? (питальн.) Чом в весняні теплі дні сохнеш, наче восени? (односкл., питальн.) 5. Сади цвітуть, не боячись погроз (розп., неоклич.). Їх ніжний цвіт сильніший бур і гроз (розп., неоклич.).

— Розп., неокл., двоскл., пошир., ускл. однор. чл. реч.

465. Тарас Шевченко став нашим першим Президентом, нашим першим Парламентом і нашим Урядом. — Тарас Шевченко — наш перший Президент, наш перший Парламент і наш Уряд.

По суті, Шевченко став тим смолоскипом, який горів і не дав погаснути душі народу України. — По суті, Шевченко — той смолоскип, який горів і не дав погаснути душі народу України.

Саме він став духовною силою, яка втримала народ, не дозволивши розпорошити його по світах. — Саме він — духовна сила, яка втримала народ, не дозволивши розпорошити його по світах.

473. 1) 1. Прилітайте, ластів’ята, до моєї хати! 5. Співай же, пташечко, пісні, лікуй душевні рани! 7. Хоч лусни, синице, не злетиш журавлем.

2) 2. Прощай, білокрила журавко! 3. Пісні лебедині, ви жити повинні. 4. Скільки, сіра качко, не мудруй, а білим лебедем не будеш. 6. Птице незнана, чому раптово затріпотіли крила у тебе?

475. 1. Можливо, в цьому світі ти всього лише людина. Але для когось ти — весь світ. 2. Любов — то, може, єдина справжня квітка, подарована людині. 3. Свої почуття передати, мабуть, не під силу мені. 4. Певно, найбільше людина потребує розуміння. 5. Мудрість, отже, сильніша у світі над силу. 6. Ми пильніше придивились і, виходить, помилились.

Речення розп., неокл., просте, двоскл., пошир., повне, ускл. встав, сл. можливо, що вказ. на ступінь достовірності повідомлюваного.

Речення розп., неокл., просте, двоскл., пошир., повне, ускл. встав, сл. може, що вказ. на ступінь достовірності повідомлюваного, та відокремл. означенням подарована людині, віднос. до слова квітка.

Речення розп., неокл., просте, двоскл., пошир., повне, ускл. відокремл. означ, росою першою повиті, віднос. до слова явори.

Речення розп., неокл., просте, двоскл., пошир., повне, ускл. відокр. додат. окрім берези, віднос. до словоспол. нічого ніжного.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити