Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 8 клас - 2017 рік

Повторення та узагальнення вивченого

§ 1. Лексикологія. Фразеологія

4. II. Багатозначні слова: теплий день — теплий погляд; чиста совість — чиста тарілка.

Омоніми: степова чайка — козацька чайка; перлова крупа — перлове намисто.

Пояснення

I історизми, і архаїзми — це застарілі слова. Але історизми — це слова, що вийшли з ужитку, тому що зникли названі ними предмети чи поняття, а архаїзми — це витіснені синонімами назви понять, що існують і в наш час.

8. II. Історизми: гетьман, мушкет, кольчуга.

Архаїзми: ректи, дзиґар, ратай, ланіти, веретено, перст.

9. Ватра — вогнище, легінь — парубок, обійстя — подвір’я, ґаздиня — господиня, гаразди — достатки, файно — гарно.

10. Як п’яте колесо до воза — як торішній сніг, море по коліна — хоч трава не рости, кури не клюють — хоч греблю гати, робити з мухи слона — згущувати фарби, пасти задніх — бути у хвості, рукою подати — не за морями.

11. Одна голова — добре, а дві — краще. На всі руки майстер. Тримати язик за зубами. На короткій нозі. Замилювати очі (око).

12. Музична школа, виборча агітація, моя електронна адреса, посівна кампанія, удавати, зіставляти факти, впадати в око (очі), дати спокій, брати участь, порушити важливе питання, навести приклад, завдяки старанню.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.