Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 8 клас - 2017 рік

Словосполучення і речення. Головні та другорядні члени речення

§ 10. Означення

102. Бальна сукня — сукня для балу, подруга по школі — шкільна подруга, людська пам’ять — пам’ять людини, футбольна команда — команда з футболу, робітник без досвіду — недосвідчений робітник, бутербродне масло — масло для бутербродів, оливкова олія — олія з оливок, ваза з кришталю — кришталева ваза, експонат музею — музейний експонат, вода з моря — морська вода, яблуневий цвіт — цвіт яблуні.

Пояснення

Щоб з’ясувати, яким є означення — узгодженим чи неузгодженим, у першу чергу необхідно знайти означуване слово (тобто слово, до якого це означення належить).

Якщо означуване слово та означення стоять в одному числі і відмінку, мають однаковий рід, то означення узгоджене (див. у впр. 105). Усі інші означення — неузгоджені (див. у впр. 105).

107. Ручки з металу прикрутили на двері. Дорога ліворуч була крутою й вузенькою. Батько збудував гарний будинок у три поверхи. Діти отримали на літо завдання прочитати десяток книжок. Сорочку в клітинку подарувала Сашкові подруга. На зворотному шляху я зустрів огрядну жінку середніх років.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити