Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 8 клас - 2017 рік

Словосполучення і речення. Головні та другорядні члени речення

§ 14. Порівняльний зворот

Пояснення

Як правило, порівняльний зворот є обставиною в реченні й відокремлюється комами. Проте є й випадки, коли порівняльні звороти бувають іншими членами речення, а також випадки, коли вони не відокремлюється комами.

1. Порівняльний зворот може також виконувати роль означення (Пущу над сонцем хмару, (яку?) як брову) та іменної частини складеного присудка (Хлопець був наче молодий дубок). В останньому випадку кома перед сполучником не ставиться.

2. Якщо перед порівняльним сполучником стоять слова зовсім, майже, то порівняльний зворот комою не відокремлюється (День був майже як влітку теплий).

3. Не виділяється і зворот, що став фразеологізмом (Товариства виникали по селах як гриби після дощу).

140. Одеса крізь туман здалеку височіла на березі, як кістяк старої шхуни. Люблю я слово строге і вагоме, пряме, мов промінь, чисте, немов дощ. Вже колоски довірливі, як діти, звелись навшпиньки, туляться до рук. На світі білому єдине, наче Дніпрова течія, домашнє вогнище родинне, оселя наша і сім’я.

144. Усі речення вправи містять порівняльний зворот.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити