Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 8 клас - 2017 рік

Односкладне речення. Повне та неповне речення

§ 18. Безособові речення

Пояснення

Від інших односкладних речень із головним членом-присудком безособові відрізняються тим, що в них ніколи не можна підставити підмет; дія виконується сама по собі.

Присудками в безособових реченнях можуть бути:

• безособові дієслова;

• особові дієслова, вжиті в безособовому значенні;

• дієслівні форми на -но, -то;

• слово нема (немає);

• прислівники, а також присудкові слова можна, треба, жаль, шкода та ін. в сполученні з неозначеною формою дієслова;

• неозначена форма дієслова.

181. Дітям дозволили купатися в басейні. — Дітям дозволено купатися в басейні. Ловити рибу в Дніпрі біля Києва заборонили. — Ловити рибу в Дніпрі біля Києва заборонено. У виступі згадали про переможців конкурсу. — У виступі згадано про переможців конкурсу. Дихали вільно, на повні груди. — Дихалося вільно, на повні груди.

II. Археологами (іменник) було (дієслово) знайдено (безособове дієслово) на (прийменник) острові (іменник) рештки (іменник) козацьких (прикметник) доменних (прикметник) печей (іменник).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.