Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 8 клас - 2017 рік

Односкладне речення. Повне та неповне речення

§ 19. Називні речення

Називні речення — це речення, у яких є лише підмет.

Від переставляння слів у реченні може змінитись його вид.

Порівняймо: Туманний ранок. (Речення односкладне, називне, поширене). Ранок туманний. (Речення двоскладне, непоширене, присудок — складений іменний, дієслово-зв’язка пропущене).

У називних реченнях із другорядних членів можуть бути лише означення, оскільки це група підмета. Якщо є обставина чи додаток (це група присудка), то це речення двоскладне неповне, а НЕ НАЗИВНЕ!

Часто в називних реченнях можуть уживатися вказівні частки ось, от, он: Ось ваш тихий порт.

Не плутайте вказівні частки з обставинами!

189. Вітер (іменник). Злива (іменник). Безсоння (іменник). Вмиті безсонням очі (іменник).

2 — д, 3 — о, 6 — в, 1 — ж, 4 — е, 5 — н, 7 — к, 8 — о.

198. Повівав холодний вітерець. — Холодний вітерець. Насувались білі, наче молочні, хмари, разно бігли мишасті коненята. — Білі, молочні хмари. Мишасті коненята. Дорога була слизька. — Слизька дорога. На обидва боки від дороги, скільки кинеш оком, розстелилося поле, вкрите снігом, мов білою скатеркою. — Вкрите снігом біле поле. Твердий синявий сніг грав на сонці самоцвітами. — Твердий синявий сніг. Чорне вороння сідало громадами на сніг і знов здіймалося з місця. — Громади чорного вороння. Вітер дужчав. — Дужий вітер. Насунули снігові хмари і оповили небо. — Оповите сніговими хмарами небо. Посипав сніжок. — Сніжок.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.