Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 8 клас - 2017 рік

Односкладне речення. Повне та неповне речення

§ 20. Повні та неповні речення

Пояснення

Неповне речення — це похідний варіант від повного. Але це не означає, що в тексті повний варіант завжди буде основним. Навпаки, дуже часто саме неповне речення вважається стилістичною нормою. Неповними можуть бути різні типи речень — як двоскладні, так і односкладні.

У неповних реченнях пропущеним може бути будь-який член речення, але найбільше відчувається відсутність присудка чи підмета. Найчастіше в неповних реченнях на місці пропущеного члена ставиться тире. Приклад із впр. 209: Найдорожча пісня — недоспівана, а найліпша — та, що не знайду.

203. Кров свою віддам твоїй калині, пісню свою віддам травам, птицям і лісам... — Кров свою віддам твоїй калині, пісню — травам, птицям і лісам... Я закоханий в синь океану, а ще дужче я закоханий у зорі рум’яні. — Я закоханий в синь океану, а ще дужче — у зорі рум’яні. Багаття ніколи не насититься дровами, а земля ніколи не насититься багаттям. — Багаття ніколи не насититься дровами, а земля — багаттям. Пташка красна своїм пір’ям, а людина красна своїм знанням. — Пташка красна своїм пір’ям, а людина — знанням. Не хоче півень на чуже весілля, та несуть півня на чуже весілля. — Не хоче півень на чуже весілля, та несуть.

II. Надворі — прислівник, де-не-де — прислівник, пам’яттю — іменник.

209. Найдорожча пісня — недоспівана, а найліпша — та, що не знайду. Спрямуй думок своїх потік в подій нестримний плин, щоб день прожить, неначе вік, а вік — мов день один. За селомрозлогі поля, синіє ліс, летять птахами хмаринки і хмаринками птахи. Сіяло сонце, в небесах ані хмариночки, та тихо, та любо, як у раї. По той бік Дніпра жовтіють піски, далі луки, а ще далі в синьому мороці плавають обриси лісів.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.