Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 8 клас - 2017 рік

Речення з однорідними членами

§ 24. Кома між однорідними членами речення

248. Ті пісні мене найперше вчили поважати труд людський і піт, шанувать Вітчизну мою милу, бо вона одна на цілий світ. Шумить і хвилюється Київ, і сонце сміється з висот. На синіх долонях вечора темним смутком горбатився старий вітряк і в благанні простягав змерзлі руки чи до неба, чи до людей. А літа пливуть за ними, пливуть собі стиха, забирають із собою і добро, і лихо. Все у ній сіяє: слава і походи, свист клинків у полі і набоїв спів. Озеро Світязь живиться не тільки атмосферними, а й підземними водами. На словах і так і сяк, а в ділі ніяк.

249. Не тільки клен, а й горобина має міцну деревину з красивим малюнком. Діти у гідропарку не лише відпочивали біля річки, але й каталися на каруселях. Різьбярі з усіх порід дерев люблять липу за те, що її деревина як м яка, так і в роботі легка. Пильнував дід свій город як удень, так і вночі.

250. Він не стільки забився об стіл, як стривожився. Хата хоч старенька, але чепурна, біла — видно, біля неї ходили хазяйські руки. Митець думає не тільки розумом, а й серцем. І хоч болить, та не черствіє серце.

251. Калина, тополя, золотий туман і веселка над селом завжди стрічають мене з далекої дороги.

Калина й тополя, золотий туман і веселка над селом завжди стрічають мене з далекої дороги.

Не лише калина й тополя, а й золотий туман і веселка над селом завжди стрічають мене з далекої дороги.

253. При березі тихім вода пробігала, у діток про літо купальне питала. Спасибі Вам, мамо, за Ваше тепло і довгі недоспані ночі.

255. І. Він подумав не зовсім так, але відчув, що його думка останнім часом мовби кудись посувається, набирає інших обмірів і обмірює вже не тільки тонни збіжжя і гектари посівів, а й ще щось. Село гойдалося поміж ніччю і днем, то поринало в чорну імлу, то підводилося з неї, підбадьорювало себе скрипом журавлів, цоканням сокир, неголосними перемовками. Рвучкий вітер бушував над лісом, і дерева то гули грізно і тривожно, то шуміли тихо і приємно. На ставку купались гуси, били крилами об воду, то сварились, то кричали голосним, веселим криком.

II. Посувається — [посувайец’:а].

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити