Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 8 клас - 2017 рік

Речення з однорідними членами

§ 26. Узагальнення вивченого з теми «Речення з однорідними членами»

270. (Речення розповідне, неокличне, просте, поширене, двоскладне, повне, ускладнене однорідними членами речення «не величною, а доброю» — непоширені, означення, виражені прикметниками, сполучниковий зв’язок, протиставні відношення, стосуються слова «волею»). Наближення зими у всьому серце чує: і в шелесті листків, і в вітрі, і в стежках. У них є все: пшениця, хутро, вовна, і риба, й мед, і добрі води рік. Я полем ішов, і зеленим узліссям, і лугом. Ниви то котились поволі в долину, то підіймались на високі горби. Світає... Все спить ще: і небо, і зорі безсилі.

271. Леся Українка була не лише геніальною поетесою, але й великим знавцем, і невтомним збирачем скарбів народної творчості. Від Батьківщини — клич і звага, і рання сила, й доля пізня. (Речення розповідне, неокличне, просте, поширене, двоскладне, повне, ускладнене однорідними членами речення «то здіймався, то спускався» — прості дієслівні присудки, виражені дієсловами, сполучниковий зв’язок, розділові відношення, стосуються підмета «човен»; однорідними членами речення «низько, м’яко і лагідно, перебираючись з хвилі на хвилю» обставини способу дії, виражені прислівниками й дієприслівниковим зворотом, безсполучниковий зв'язок, єднальні відношення, стосуються присудка «спускався»), Воно, звичайно, гостеві негоже в Парижі думать про свої міста, про Лохвицю та Миргород, про Сквиру, про Голосіївський веселий гай. Спогад про світлий, радісний сніг білим серпанком на пам’ять ліг. Нові винаходи й відкриття, нові препарати й поняття — усе це породжує і нові слова.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.