Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 8 клас - 2017 рік

Речення зі звертаннями, вставними словами (словосполученнями, реченнями)

§ 29. Вставлені конструкції

301. (а також у лузі, в полях) (Речення розповідне, неокличне, просте, двоскладне, поширене, неповне, ускладнене вставленим реченням).

302. І. Прийде, може, Денис (хоч би він зостався живий) та й розкаже вдома про Романа. Це не тому, що він не надіявся на своїх хлопців — він знав їх давно і вірив, як самому собі. Він ще довго не могла заспокоїтися, нарешті вирішив іти шукати Корнійчука з Василевською (вони в цей час теж були в Харкові). Стара княгиня Варвара Олексіївна (їй було тоді вже 65 років) майже зовсім осліпла і рідко з’являлася в салоні. Онукою згори — аж вітром зашуміло — орел ушкварив на ягня. До речі, наш мовник дав мені й чисто українське ім’я «Олесь» — доти я звався просто Сашком.

II. Заспокоїтися — [заспокойітиес’а]; Олексіївна — [олеикс’ійівна].

303. Попід гінкою ліщиною (у її затінках прозоро-зелені шпичаки конвалій, кропива з-під торішнього листя) рибалки щоосені вудлища ріжуть. Відцвів воронець, облетіли на вітрах маки польові (вони рано зацвітають і швидко гаснуть), зате літо смагляве вже виглядає із-за кучугур. Дід (звали його Макаром Семеновичем) був у піднесеному настрої. Вутанька цієї ночі була біля моря (працювала вона в риболовецькій бригаді) і про те, що скоїлося, нічого не знала. Свято садіння столітнього дерева (так учні називають дуб) стало традицією.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити