Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 8 клас - 2017 рік

Речення з відокремленими членами

§ 32. Відокремлені означення

Пояснення

Узгоджені означення відокремлюються, якщо:

• вони стоять після означуваного слова й виражені дієприкметниками або прикметниками із залежними від них словами (впр. 321: Славко лежав на траві, вигрітій сонцем);

• їх два чи більше, вони непоширені, виражені дієприкметниками або прикметниками й стоять після означуваного слова, перед яким є означення (впр. 321: Трамвайні вагончики, вузькі, низенькі, скригикають, похитують нас, колесують ранковою вулицею);

• вони стосуються члена речення, вираженого особовим займенником, і становлять пару (впр. 320: Вона прийшла, заквітчана і мила, і руки лагідно до мене простягла);

• вони стоять перед означуваним словом і мають додаткове обставинне значення (вказують на причину дії тощо): Зморений страхом, безсонням і холодом, Олег заснув (впр. 320).

323. Сонце зійшло над лісом, пофарбованим осінню. їй, веселій і завзятій, подобалося працювати в саду. Лист, написаний учора, надіслали електронною поштою. Літак зробив останнє коло й пішов на посадку, довгоочікувану пасажирами.

324. 1) Сам лагідний, сумирний, він давно не міг зрозуміти, від чого все те лихе. Наснились сині проліски мені, і я, щаслива, плакала вві сні.

2) Все місто спить, суворе і мовчазне. Оточена зеленим шумовинням, в кущах розлогих дикої тернини стоїть похила хата лісникова.

3) Ген килим, витканий із птиць, летить над морем. Стоїть старе гетьманське місто Глухів, позбавлене і слави, і краси.

327. Унікальну історію має місто Львів, засноване в середині XIII ст. королем , Данилом Галицьким. Тепер мешканці села очікують автобус на зупинці, збудованій на кошти громади. Трави, умиті рясним дощем, заясніли на галявині. Яблуня, посаджена біля городу, зацвіла й цієї весни.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.