Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 8 клас - 2017 рік

Речення з відокремленими членами

§ 33. Відокремлені прикладки

Пояснення

Поширені й непоширені прикладки бувають відокремленими і виділяються комами, якщо:

• стоять після пояснюваного іменника;

• стосуються особового займенника (незалежно від місця в реченні);

• приєднуються за допомогою сполучника як і мають обставинний відтінок причини (прикладка зі сполучником як не відокремлюється комами, коли вона означає, у ролі кого чи чого виступає предмет);

• приєднується за допомогою слів родом, на ім’я, на ймення, так званий,

• приєднуються до пояснювальних членів речення словами або, тобто, особливо, як-от.

II. Найстрашніша — префіксальний, від слова страшніша за допомогою префікса най-.

338. Як бригадир, він розпочав роботу першим. Усе своє свідоме життя Іван Сірко провів на війні і, як справжній патріот, присвятив його боротьбі з ворогами своєї Вітчизни. Ім’я Івана Сірка як ватажка оточене було ореолом нездоланності, і тому вороги боялися його більше вогню.

339. Фонетика, тобто вчення про звуки мови, ніяк не давалася Миколці. Ягуара, або американського тигра, ми бачили сьогодні в зоопарку. Острова, тобто частини суші, оточеної водою, моряки так і не побачили. Про вальдшнепа, чи лісового кулика, розповіла дітям учителька біології. Міфологією, тобто фантастичним уявленням про світ, цікавиться велика кількість митців.

342. Україна, моя Батьківщина, 2012 року приймала чемпіонат Європи з футболу. Вона, учителька з багаторічним досвідом, говорить тільки правду. Слони, красиві великі тварини, є національним символом Королівства Таїланд. Із сивої давнини Дніпро, найбільша ріка України, котить свої хвилі, єднаючи минуле із сучасним. Тихими вечорами люблю дивитися на зорі — далекі планети.

343. У південних степах утворилися солончаки — неродючі солоні ґрунти. Подільську височину перетинають Товтри — лінійно витягнуті пасма з плоскими вершинами. Більшість родовищ корисних копалин нашої держави пов’язана з унікальною за формуванням структуроюУкраїнським щитом.

II. Унікальною — унікальнішою, більш унікальною, найунікальнішою, найбільш унікальною.

II. Спитають — префіксальний, від слова питають за допомогою префікса с-.

Найменша префіксальний, від слова менша за допомогою префікса най-.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити