Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. В. Заболотного 8 клас - 2017 рік

Словосполучення і речення. Головні та другорядні члени речення

§ 5. Підмет

Пояснення

Підмет з одного слова — простий, із кількох слів — складений.

Простий може бути виражений іменником, займенником, числівником, неозначеною формою дієслова, різними частинами мови, які перейшли в іменник (розумні вчаться...).

Складений може бути виражений складеною власного назвою (Чумацький Шлях), поєднанням двох іменників або двох займенників, поєднанням числівника з іменником, фразеологізмом.

Не можна плутати звертання з підметом. Звертання, як і підмет, відповідає на питання хто? що?, але воно граматично не пов’язане з іншими членами речення, а лише називає того, до кого звернена мова в реченні. Звертання взагалі не буває ніяким членом речення.

63. Справа миру священна. Рівень успішності в класі — високий. Стати переможцем — його мрія.

65. 1. Ми з нею (поєднання займенників) довго в полі говорили, не чули навіть гуркоту доріг. 2. Тебе цей сад (іменник) прийняв гостинно в свою заквітчану сім’ю. 3. Чумацький Шлях, Стріла, Стожари (власні назви; перша — складена; друга й третя — прості, виражені іменниками) летять в розгойдані світи. 4. Павло Григорович Тичина (складена власна назва) колись водив мене у ліс. 5. Майже три роки (поєднання числівника та іменника) минуло від того далекого світлого дня. 6. Кожен із бійців (поєднання займенника з іменником у родовому відмінку) знав, що небезпека (іменник) подвоїлася. 7. І його підхопили з десяток рук (поєднання двох іменників), сильно підкинули вгору один, другий, третій раз. 8. Багато (прислівник) пішло на фронт, чимало(прислівник) в партизани. 9. Але дехто з учнів (поєднання займенника з іменником у родовому відмінку) викликав у нього глибоке занепокоєння. 10. Гучне «Ура!» (вигук у ролі іменника) пронеслося тоді над лугами і впало в трав розморених дурман.

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити