Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. М. Авраменка 8 клас - 2017 рік

Синтаксис і пунктуація

§ 16. Обставина

Пояснення

Обставини вказують на місце, час, спосіб, причину, мету, умови, у яких відбувається дія в реченні. Без них наше мовлення було б неповним: відсутність цих членів речення значно б спрощувало тексти, позбавляло б їх інформативності, образності.

3. Маріїнський палац у Києві — пам’ятка історії, містобудування й архітектури.

Палац споруджено в XVIII столітті за проектом архітектора Растреллі. Споруда, незважаючи на своє давнє походження, вражає багатством орнаментів, масок, ваз. Ще більшої виразності надає їй поєднання білого декору з бірюзовим кольором стін. Це надзвичайно нагадує своєю пишністю палаци Петербурга. Маріїнський палац є одним із найкращих прикладів поєднання палацової та паркової архітектури в Україні. Пам’ятка й до сьогодні зберегла первинні ознаки архітектури стилю бароко.

5. 1. Андріївська церква, ніби канделябр зі свічками, стоїть на київських пагорбах. 2. Собор як свіча. 3. Уже біля Таврійської садиби дощ полив як з відра. 4. П’ятикутна вежа, ніби гранчастий стовп, височіє на річковій скелі. 5. З вікон Підгорецького замку, як із спостережної вежі, ми могли споглядати дивовижні пейзажі. 6. Представники шляхти розкошували у величних палацах як сир у маслі. 7. Густа, як руно, трава доходить до мурів твердині. 8. Струмочки з затишному парку, мов діти, розбігаються в різні боки. 9. А навкруги поле наче море.

Пояснення

Порівняльний зворот належить до стилістичних засобів мови. Порівнюючи одні предмети з іншими, зворот образно характеризує їх: Андріївська церква, ніби канделябр зі свічками, стоїть на київських пагорбах. Порівняльні звороти в літературі часто є основою художнього засобу — порівняння.

7. 1. Де (присл.) розташований (дієприкм.) цей (займ.) таємничий (прикм.) замок (ім.)? (Двоскл., пошир., неокл., пит.). 2. Він (займ.) височіє (дієсл.) . в (прийм.) урочищі (ім.) Червоному (прикм.). (Двоскл., пошир., неокл., розпов.). 3. Бажання (ім.) відвідати (дієсл.) його (займ.) виникає (дієсл.) відразу (присл.). (Двоскл., пошир., неокл., розпов.). 4. Хай ваша (займ.) подорож (ім.) у (прийм.) Тернопільську (прикм.) область (ім.) буде (дієсл.) цікавою (прикм.)! (Двоскл., пошир., окл., розпов.).

ДЗ. Надзвичайно вражає Палац Шенборна, одне з казкових місць України, що знаходиться на Закарпатті. Дарма що далеко, усе ж таки варто відвідати ці краї, аби помилуватися дивовижною спорудою.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити