Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. М. Авраменка 8 клас - 2017 рік

Синтаксис і пунктуація

§ 19. Неозначено-особові речення

3.

Толока

Тіло Толоці (мин. ч., мн., дійсн. сп.) із глини,

яку (мин. ч., мн., дійсн. сп.) у давньому глинищі за селом,

а потім (мин. ч., мн., дійсн. сп.) вантажівкою

(ходок десять, мабуть, зробили (мин. ч., мн., дійсн. сп.)).

(мин. ч., мн., дійсн. сп.) глину

посеред вулиці,

щоб усі люди бачили

та й сходилися ліпити Толоку.

Волосся Толоці (мин. ч., мн., дійсн. сп.) із соломи,

із русявої торішньої соломи.

На очі Толоці блакиті із річки

хлопчаки навозили

бочкою на співучих колесах.

І на засмаглу шию Толоці

(мин. ч., мн., дійсн. сп.) веселе намисто із коней

з дітлахами на їхніх спинах.

А коли (мин. ч., мн., дійсн. сп.) Толоку,

то вона сама

поставила столи попід вишнями,

застелила скатертями вишиваними

і наставляла на них

щедре частування.

4. Унікальну торрент-толоку започаткували на сайті «Гуртом». Тут вирішили ознайомити українців із найкращими зразками світового кіно. А для цього разом обговорюють новинки з усього світу, знаходять справді вартісні кінострічки, перекладають їх українською мовою, створюють релізи, обробляють відео, беруть участь в озвученні фільмів, фінансують проекти тощо.

6. «Лісова спіраль», закручений у мушлю дванадцятиповерховий житловий будинок у Німеччині, має зелений дах з травою, кущами й деревами. Тому так споруду й називають.

А от «Будинок, що танцює» — в Сопоті (Польща) переробили на незвичайний, містичний музей. Кімната з імітацією землетрусу магнітудою в шість балів, кімната для медитацій, віртуальні американські гірки, усюди стільці звисають із стелі.

Хабітат 67 — житловий комплекс у Монреалі, що складається з хаотично розміщених 346 неподібних один до одного,кубиків. Таким чином створили комплекс з окремих, незалежних ділянок із своїми палісадниками та двориками і водночас оптимально використали простір. Тому на порівняно невеликій площі розмістили якомога більше людей.

7. Я хотів би мешкати в кубічному будинку в місті Роттердам. На мою думку, цю будівлю створили для комфорту людини. Адже там спроектували вітальню з вікнами на асфальт. Уявіть, як це незвично та цікаво! Запланували на другому поверсі спальню та ванни. А невелику пірамідальну кімнату третього поверху можна застосовувати як солярій або зимовий сад! Вважаю, що це дуже креативне та зручне житло. Навряд чи хтось відмовився б ним скористатися.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити