Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. М. Авраменка 8 клас - 2017 рік

Синтаксис і пунктуація

§ 24. Повні й неповні речення

2. Б. Неповні речення широко вживаються саме в розмовно-побутовому стилі. Особливо характерні вони для діалогічного мовлення. Неповні речення допомагають уникнути невиправданих повторів слів, стисло й динамічно викласти інформацію. Пропуск членів речення робить спілкування зручним, жвавим, невимушеним. .

5. «Країна мрій» — міжнародний фестиваль етнічної музики. Він проходить у Києві з 2004 року. Час його проведення збігається з народним святом Івана Купала. Сам фестиваль має вигляд народного гуляння-ярмарку. Триває від 2 до 5 днів і, окрім виступів на основній сцені, це ще і ярмарки виробів народного мистецтва та книжковий, майстер-класи народних ремесел. Там майстри покажуть, як виробляються ті чи інші витвори людської фантазії, ви відвідаєте виставку народного малярства, побачите дитячу галявину, спробуєте страви етнічної кухні.

6. Ліплення з глини — це корисне і приємне заняття. Процес виготовлення горщика — це і радість творчості, і прекрасний спосіб заспокоїти нерви. Крім того, у глиняному посуді продукти зберігаються краще, а квіти — швидше ростуть. Зліпити горщик можна самостійно.

Візьміть шматок глини й починайте місити, немов тісто. Слідкуйте, щоб глина була однорідною. Якщо грудка тверда, додайте трохи води для отримання потрібної консистенції. Спочатку зробіть дно горщика. Для цього розкачайте глину, зробіть з неї млинець і виріжте коло необхідного розміру. Потім приліпіть до денця стінки. Візьміть невеликий шматочок глини і зробіть з нього джгут з діаметром 0,5 см. Можна зробити декілька таких джгутів відразу. Обов’язково стежте за тим, щоб глина не підсихала, змочуйте стінки і дно горщика водою.

Приліпіть один кінчик джгута до денця й укладайте його по периметру, поступово нарощуючи стінки. Стежте, щоб горщик виходив рівним. Продовжуйте ліплення, поки горщик не буде сформований. Після закінчення роботи загорніть виріб в газету або ганчірку й залиште на кілька днів денцем , вгору, щоб він добре висох.

Потім можна переходити до завершального етапу роботи — випалу. Перший випал випаровує з виробу зайву вологу, а другий — робить його міцним. Коли випал завершений, дайте виробу охолонути до кімнатної температури й можете його виймати. Який чудовий горщик вийшов!

7. А. — Даринко, нещодавно в Інтернеті я прочитала інформацію про українські фестивалі й тепер хочу відвідати «Країну мрій».

— А що це?

— Хіба не знаєш? Мистецький фестиваль етнічної музики, що відбувається під час свята Івана Купала в Києві.

— А чому саме цей?

— Уяви, декілька днів під відкритим небом можна не тільки насолоджуватися виступами колективів, а також відвідати безліч майстер-класів із народних ремесел, книжковий ярмарок, виставку народного малярства, скуштувати страви етнічної кухні!

— Цікаво... А я давно мрію побувати на фестивалі «Республіка» в Кам’янці- Подільському. У мого брата залишилися неймовірні враження після відвідування цього дійства.

— А чим цікавий цей захід?

— По-перше, він відбувається в дивовижно гарному місці — на території старовинної історичної фортеці, побудованої в XV столітті. А по-друге, це справжнє свято вуличного'мистецтва! Музика, графіті, танці, поезія! Сподіваюся, цього року вдасться поїхати туди з батьками.

Культура слова

Б. 1 — Б; 2 — А; 3 — Г; 4 — В.

ДЗ. А. — От і принесли нам лебеді на крилах життя, (повне)

— Життя? (неповне)

— Еге ж: і весну, і життя... (неповне) Тепер сонце своїми ключами відімкне землю, (повне)

— Діду, а які в сонця ключі? (повне)

— Золоті, внучку, золоті, (неповне)

— Діду, а сонце не може їх загубити, як наша мама? (повне)

— Що, що, надзиґльований? (неповне)

Б. Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять».

В. За містом — лавандові поля. На святі — схвильовані випускники. Незабаром — незалежне тестування.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити