Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. М. Авраменка 8 клас - 2017 рік

Синтаксис і пунктуація

§ 26. Однорідні члени речення

2. 1. Ліс зустрів мене, як друга, горлиць теплим воркуванням, пізнім дзвоном солов’їним, ніжним голосом зозулі, вогким одудів гуканням... 2. Дорога то спускалась униз, то знов підіймалась угору. 3. Ніч була темна, але тиха. 4. Природа довго боролась: шуміла, протестувала і не хотіла скоритись. 5. У садах пахне медом, терпкістю густою. 6. До чудової пісні музиканта прислухались пташки, і дерева, і квіти. 7. Не вітер — буря над землею в замети клала білий сніг.

3. 1. Зацвіли усі діброви, і долини, і луги. 2. Радіють молодій обнові берези, клени, явори. 3. І барвінком, і рутою, і рястом квітчає весна землю, мов дівчину в зеленому гаї. 4. Дуби широкочолі і тремтячі осики, гостроверхі ялини і тендітні берізки привітно зустрічали людей. 5. На земній кулі ростуть хлібні, томатні, масляні, тюльпанові, оливкові, суничні, кавові дерева.

4. Заголовок — «Зимовий ліс».

Ліс стояв, неначе молода під вінцем, у дорогому білому уборі, якого не вигадає жодна людська думка. І все те диво світилося наскрізь, сипало іскрами, діамантами переливалося, блищало то різким, матовим світом. Ні одна картина природи влітку не може прирівнятися до тієї пишної фантастичної картини зими: то був мрійний, тихий фантастичний сон заснулої землі.

5. А. Ми довго їхали й нарешті опинилися у величезному густому лісі. Перше враження — потрапили в старовину казку. Крізь листя величних дубів та ясенів ледь-ледь пробивалося сонце, від того крона дерев робилася золотавою, багряною, помаранчевою. Віяв легкий вітерець, листя колихалося, шелестіло, тому здавалося, що ліс живий і щось тихенько шепоче. Ось на галявині ростуть тоненькі берізки, а далі видніється чисте, прозоре, кришталеве лісове озерце. Незабаром ми помітили лісових мешканців: білок, їжачків, навіть кількох оленів. Ніколи не забути тієї подорожі в дивовижний та прекрасний світ природи.

Б. Назва — «Живий ліс».

6. 1. Ще в дитинстві я ходив у трави, в гомінливі, трепетні ліси. 2. Липневий день догорає десь за сутінками височенних дубів і лип, палахкотить на золотих банях і сяйно-білих стінах собору. 3. Косим ніжним промінням сонця осінь визолотила на деревах листя, рясними дощами викупала його тихими ночами і в морозні ранки посріблила його ніжними візерунками інею. 4. Верби й верболози сіро-зеленим туманам котились по лугу і закривали подекуди воду. 5. Світло хвилями ллється з неба, сповняє повітря, несито пожира тіні на землі, заганя їх під дерева, кущі, у гущину.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити