Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. М. Авраменка 8 клас - 2017 рік

Синтаксис і пунктуація

§ 43. Відокремлення обставин (поглиблення знань)

4.

Лісовий готель

Напевно, кожному доводилося бачити цю гарну квітку — синій дзвіночок. Але не кожен знає, що він і"є лісовим готелем для багатьох комах. Уночі, особливо під ранок, коли в лісі стає прохолодно й випадає роса, комахи замерзають, їхні крильця намокають. Ось тут і стає їм у пригоді дзвіночок, який, незважаючи на холод, на ніч не.закриває своєї квітки. Тож заповзають ізалітають туди всі, хто хоче переночувати в теплі. Адже у квітці, попри нічну прохолоду, температура на 4—5 градусів вища, ніж зовні. Рятус комах дзвоник і вдень, не закриваючись навіть у дощ. Перш ніж зірвати цю яскраву квітку, красиву й добру, подумай, адже це чиясь домівка.

5.

Кактус-велет

7. Збрехати не моргнувши оком — збрехати впевнено, не роздумуючи; ходити задерши ніс — зазнаватися; бігти висолопивши язика — дуже швидко, до повного виснаження; піти спіймавши облизня — нічого не отримати; сказати поклавши руку на серце — щиро, правдиво, відверто; працювати обливаючись потом — тяжко трудитися.

У нашому класі, на жаль, є декілька учнів, які можуть збрехати не моргнувши оком. Марина знялася в телевізійній передачі, тому ходила задерши ніс. На останньому відрізку дистанції я біг висолопивши язика, але все одно не переміг. Хочу сказати поклавши руку на серце: завжди пам’ятатиму вашу допомогу та підтримку. Онуки грали в комп’ютерну гру в той час, коли бабуся працювала в садку обливаючись потом.

Культура слова

Б. 1 — Б; 2 — Д; 3 — А; 4 — В; 5 — Г.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.