Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. М. Авраменка 8 клас - 2017 рік

Синтаксис і пунктуація

§ 49. Синтаксис простого речення (повторення)

Б. Не є словосполученнями: ми знаходимо; пряли й ткали; навіть уміли; тварин і рослин; археологи знайшли; про школи.

Пояснення

Не є словосполученнями: а) підмет і присудок (ми знаходимо); б) незалежні одне від одного слова (пряли й ткали); в) поєднання службової та самостійної частин мови (про школи); г) граматичні форми (будуть дивитися, найбільш відданий); д) фразеологізми (собаку з’їсти).

6. А. Твір В. Нестайка «Незвичайні пригоди в лісовій школі».

В. — Ой, і нащо мені ота спеціалізована музична школа?.. Та ще й із ведмежою мовою викладання! Ой, я нещасний!

— Мовчи, синку! Мовчи, дурненький! — казала мама-зайчиха.

І його мама-їжачиха казала, що він дурненький і нічого не розуміє, і що без знання іноземних мов нікуди зараз не поткнешся...

Нарешті на ґанок вийшов директор Бурмило Михайлович Ведмідь. За ним учителі — пантера, жирафа, лисиця, слон, мавпа й бегемот.

Лісторію, тобто лісову історію, — Мамонт Африканович. Лісографію, тобто лісову географію, — Жирафа Жирафіївна. Фізкультуру — Макак Макакович. Спеціальний музичний предмет сольфеджіо — Бегемот Гіпопотамович. А тепер — у клас!

У неповному реченні ставиться тире, найчастіше якщо пропущено присудок. (Наприклад: Фізкультуру [викладатиме] — Макак Макакович).

ДЗ.

У якій школі я б хотів навчатися

Усі школи, про які йшлося в матеріалі рубрики «До речі...», мені до вподоби. Думаю, між ними багато спільного: на першому місці не надання величезної кількості знань, а розвиток особистості учня, створення ситуації пізнання та душевного комфорту. І все підпорядковується саме цьому. Я б дуже хотів навчатися в школі, де учнів не ділять на «хороших» чи «поганих», де немає поділу на класи за вподобаннями чи вміннями, а всі діти мають однакові права. У моїй ідеальній школі вчителі — це мудрі наставники, вони неупереджені до своїх учнів й оцінюють усіх об’єктивно.

Я хотів би навчатися в школі, де не лише освіта є безкоштовною, але й усе, пов’язане з навчальним процесом: підручники, канцелярські товари, різноманітні матеріали та ґаджети для навчання, екскурсії, харчування, шкільний транспорт. Було б добре, якби для кожного учня створювався окремий навчальний план, а також дітей у школі навчали б здебільшого тому, що їм справді знадобиться в житті. Адже головне завдання школи — підготувати дитину не до іспиту, а до життя, навчити самостійності. Також було б непогано проводити уроки на свіжому повітрі й не отримувати домашніх завдань. Адже краще у вільний час відвідати музей, галерею або басейн. Сподіваюся, що в майбутньому всі школи будуть саме такими!


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити