Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. М. Авраменка 8 клас - 2017 рік

Синтаксис і пунктуація

§ 6. Словосполучення

Повторення

Пояснення

Одиниці вивчення синтаксису — словосполучення, речення, текст. Пунктуація допомагає писати грамотно й правильно висловлювати свої думки, полегшує читання тексту. Знаки пунктуації відокремлюють речення та їх частини одне від одного, тим самим дозволяючи точно висловити певну думку. Без пунктуаційних знаків текст буде заплутаним, його зміст без правильного виділення частин можна взагалі не зрозуміти.

Спостереження

А. Словосполучення — це поєднання не менше двох повнозначних слів, одне з яких головне, а друге залежне.

Б. Словосполучення: чисте озеро.

2. І. Вода з криниці, кручі Дніпра, поема про море, океан мрій, дощові вода.

II. Глибоко пірнатщ бажання пити, щедро зволожувати, добре орошений.

3. 1. Море переплисти — не кусок хліба з’їсти. 2. Ложкою не вичерпати води з моря. 3. Вода м’яка, а камінь пробиває. 4. Кожна жаба своє болото хвалить. 5. Хоч ріка і невеличка, а береги ламає. 6. Біля води й борщу но звариш. 7. Вивели його на чисту воду. 8. Решетом воду не носять. 9. Но виливай каламутної води, доки чистої не знайдеш.

4. Дискутувати з нашою вчителькою математики — це все одно, що товкти воду в ступі. Народна мудрість говорить: той, хто опікся на молоці, буде навіть на холодну воду дути. Ми із Сашком такі друзі, що водою не розлити.

5. Переклад — «Клінічний журнал спортивної медицини».

Протягом дня, чай і компот, учені рекомендують, були опубліковані.

7. Малюнок 3. В. Винниченко «Федько-халамидник».

Якось ранньою весною Федько з приятелями пішов на річку, де саме скресала крига. Толя запропонував веселу забаву — стрибати по крижинах. Хлопець першим кинувся до озера й, стрибаючи, почав голосно кликати інших. Раптом одна з крижин нахилилася — Толя впав у крижану воду. Друзі не знали, що робити, і тільки Федько не розгубився, побіг до води й урятував приятеля.

ДЗ. Заголовок— «Незвичні експерименти».


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити