Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. М. Авраменка 8 клас - 2017 рік

Синтаксис і пунктуація

§ 8. Речення

Пояснення

Між словосполученням і реченням існують істотні відмінності. Словосполучення лише вказує на певне поняття, а речення служить для спілкування. Словосполучення характеризується інтонацією називання, а речення — повідомлення, воно виражає закінчену думку, тому за цієї умови може складатися навіть з одного слова. Між словами в реченні може існувати сурядний зв’язок, підмет і присудок взаємозалежні, а словосполучення — це поєднання мінімум двох повнозначних слів, де одне головне, а інше залежне.

Таким чином, легше й точніше передати свою думку за допомогою речення. Використовуючи лише словосполучення, ми не можемо поставити запитання.

Словосполучення служить будівельним матеріалом для речень, які необхідні нам для усної та писемної комунікації з іншими людьми.

3. 1. Голосно звучить римейк популярної пісні. 2. Яскравий постер дуже здивував мене. 3. Історію розповідає відомий кліпмейкер. 4. Техно-музика вражає штучністю звуку й механічними ритмами. 5. Ретро-шоу триває вже декілька годин.

4. У шоці всі можуть бути від мого дитинства. Пам’ятаю два ящики мандаринів від тітки з Києва. Величезним лісовозом мій дядько Славко дозволив керувати у шість років. Щоправда, я сидів у нього на колінах і крутив кермо. Страшно було, але крутив його.

7. «Океан Ельзи» — це більш ніж легендарний гурт. Чому саме так вважаю? Колись давно я прочитав дуже цікаву фразу про цей колектив: «Вони змусили не українців співати українською». Це справді так, адже в піснях гурту порушені загальнолюдські проблеми, які хвилюють серце кожного. Приємно, коли дивишся концерти чи то з СІЛА, чи з Росії, і всюди звучить: «Я не здамся без бою...» або «Відпусти, я благаю...». Вслухайтеся в ці ліричні, але в то» же час такі енергійні композиції. Можливо, й вам захочеться познайомитися з творчістю колективу докладніше.

ДЗ. Заголовок — «Відома онука легендарного дідуся».


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити