Розв'язання вправ та завдань до підручника «УКРАЇНСЬКА МОВА» О. М. Авраменка 8 клас - 2017 рік

Синтаксис і пунктуація

§ 10. Двоскладне речення. Підмет

Пояснення

Односкладні речення — це такі речення, граматична основа яких має у своєму складі лише один головний член (підмет або присудок), причому зміст речення залишається зрозумілим і без другого головного члена, який не передбачається.

Отже, односкладне речення, маючи один головний член, є повним, якщо в ньому не пропущено якогось потрібного другорядного члена.

2. 1. «Ворожіння на вінках» — одне з найкращих полотен Івана Соколова. 2. Він зобразив сцену на березі річки, розділивши персонажів на дві групи. 3. Ліворуч три дівчини, освітлені теплим сяйвом річки, пускають на виду вінки. 4. Праворуч ще кілька дівчат відчалюють від берега на човні. 5. «Очерет на Дніпрі поблизу Олешок» Івана Айвазовського вперше був представлений на академічній виставці в Петербурзі. 6. Марія Приймаченко створила у своїх роботах власний фантастичний світ. 7. Супутниками її творчого життя були акварель з гуашшю. 8. «Гороховий звір»став справжнім шедевром серії про тварин. 9. На картині зображений великий помаранчево-рожевий звір. 10. Коли народилася ця по-дитячому наївна істота, художниці було майже сімдесят років! 11. Нині багато творів Марії Приймаченко експонуються в Парижі, Празі, Монреалі, Києві.

3. Місце посідає Емма Андієвська; незвичайна; зверніть увагу, вони не такі, ви звикли бачити; комахи-бегемоти літають; зверніть увагу, живе комаха й бегемот; поєднання здивує; герої живуть.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.