УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О.М. Авраменко - 2017 рік

§ 1. Розвиток української мови

Вправа 2, с. 5

Естетика, неологізм, еліпс, релакс, графа, онікс, дисципліна, ангар, реферат.

Ключ: Енергодар.

Вправа 3, с. 6

1. Дібровості (неол.), крутосхилах (неол.), дніпровості (неол.). 2. Єси (заст.). 3. Упряж (заст.), румаках (заст.). 4. Оддаленілий (неол.). 5. Срібномовен (неол.). 6. Мажі (заст.). 7. Мільйонноокий (неол.) збурунений (неол.)

Вправа 4, с. 6

Без апострофа

3 апострофом

Морквяний

Нез’ясований

Освячений

Екстер’єр

Вирячити

Пам’ять

Алюр

Олів’є


Лев’ячий


Об’єднання


В’єтнам


Арф’яр

Ключ: «Мова не полова!»

Вправа 5, с. 6

А тоне печаль і горе, мріють весни, плаче осінь, марять зими, кличе літо, невгасима мова.

Б пристрасна, жива, уніфікована, розмаїта.

Вправа 6, с. 7

А язик.

Б Твір-роздум «Чому, незалежно від регіону, усі громадяни України повинні знати й поважати українську мову....?»

Легендарна українська поетеса Ліна Костенко колись сказала: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову»... У швидкоплинності сучасного життя важко віднайти той момент, яким і починається це страшне вмирання. У нашій країні воно почалося давно... Роками асиміляція тиснула на українські інтелекти, вживляючи у них чужорідні елементи. І ось кривавий, жорстокий наслідок — спроба загарбання українських територій, а значить, спроба перекреслити нас як етнос, нас як людей, що мають право на власний шлях в історії.

Що ж для сучасного українця сьогодні має означати мова? Кошик розмаїтих настроїв? Перлину ніжності людських стосунків? Солодковершкову насолоду спілкування? Так, усе це разом. Усе те, що дає право визначати себе окремим етносом із самобутньою мовою та культурою!

Вправа 7, с. 7

Екран — поверхня з білої тканини, натягнутої на раму, на якій показуються фільми, зображення з діапозитивів.

3G — тривимірне зображення простору.

Спецефекти — засоби, прийоми, пристосування, за допомогою яких створюється враження, ілюзія чого-небудь при перегляді відеофрагменту.

Трейлер — відеоролик, який складається з коротких і зазвичай найбільш видовищних уривків фільму для його анонсування або реклами. Відеоряд з незв’язаних уривків і сцен за принципом калейдоскопа іноді змінюється дуже швидко: більше справляють враження на глядача, ніж залишають осмислене уявлення про фільм.

Лист до Івана Франка

Вітаю Вас, шановний Іване Яковичу!

Нещодавно переглянув кінострічку «Захар Беркут», створену на основі Вашої повісті. Передусім висловлюю щире захоплення сюжетом: коли па екрані з’являлись епізоди битви тухольців із монголами, нерівної боротьби Мирослави з ведмедицею, ніжних картин зародження перших почуттів Максима та його коханої — не відпускало відчуття реальності. Завдяки вдало використаним спецефектам та технології 3G зображення простору хотілося сховатись від здичавілого водного потоку, випущеного на монголів, схопити меча та виступити па двобій із Бурундою замість Максима. Розкішний, емоційний трейлер, без сумніву, став другим поштовхом до відвідин кінотеатру, бо першим був власне Ваш твір.

Дякую Вам за таку плідну роботу і відсилаю разом із цим листом частинку свого читацького щирого серця.

Р. S. Сподіваюсь, що режисери незабаром створять повий кінохіт на основі Вашого роману «Лель і Полель».

Д\з, с. 8

А

Неологізми

Заст. слова

Мискоборство

Ратуша

Життєіснування

Кошовий

Життєсмерть

Шабля

Черстводухи

Свічадо

Ленініжжя


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити