УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О.М. Авраменко - 2017 рік

§ 15. Усний твір-роздум на суспільну тему

Вправа «Повторення», с. 56

Теза — слово, що має декілька значень. Це — положення, висловлене у статті чи 'книзі, яке треба довести. Це (за філософією Гегеля) — вихідний пункт процесу розвитку, перший ступінь тріади (теза, антитеза, синтез). Це (у множині) — коротко сформульовані основні положення доповіді, лекції, статті.

Аргумент — це 1. книжн. Підстава, доказ, які наводяться для обґрунтування, підтвердження чого-небудь. 2. мат. Незалежна змінна величина.

Вправа 2, с. 56

А Стиль — художній; тип мовлення — роздум.

Б Тема: зображення суперечки між двома панами про сутність війни та її наслідків для людства.

Головна думка — Вітчизну рятують творчим трудом, а не насильством. Проблеми філософського плану: війна і мир, життя і смерть, нужденність і багатство, любов і ненависть. Проблеми суспільні: життя скалічених воїнів після поранення, повага до воїна-захисника Вітчизни, псевдопатріотизм.

В Панок завзятий, імпульсивний, надміру екзальтований псевдопатріот «з кавуновим лобом», для якого форма значно важливіша за зміст. Офіцер — благородний, розсудливий, стриманий, ввічливий.

Г Порушено проблеми вірності і зради своїй честі, проблему визначення важливості форми та змісту, проблеми егоїзму та ін.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.