УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О.М. Авраменко - 2017 рік

§ 26. СПР з кількома підрядними

Вправа 2, с. 95

А, Б

1. Люблю весну, коли плюскочуть ріки, коли рида од щастя соловей і заглядає сонце під повіки у тишині задумливих алей. (СПР з однорідною підрядністю.)

2. І якщо ми нарешті зрозуміли, що треба берегти природу, то давно треба зрозуміти, що екологія мови — це екологія наших душ. (СПР з неоднорідною підрядністю.)

3. Бог добрий, простить людям, хоч як вони його гнівають, хоч мордують одні одних, убивають, осуджують. (СПР з однорідною підрядністю.)

4. Постояв біля Неви, помилувався сфінксами, які сьогодні були кумедно хмурими, бо розтавала паморозь, пригріта сонцем, і почвалав на величезний постійний міст через Неву. (СПР з послідовною підрядністю.)

5. Хоча на сумнів взято все доцільне, хоча життя, неначе поле бою, хоча я сам у рамочці прицілу, останнє слово я лишаю за собою. (СПР з однорідною підрядністю.)

Вправа 2, с. 95

А, Б

1. За граками, які вовтузяться з волоськими горіхами, можна спостерегти, як вони зривають плоди з дерев, розлущують їх, ховають, а потім шукають узимку. (СПР з неоднорідною підрядністю.)

Вправа 4, с. 95

А, Б

1. Але саме на ніс потрапляє багато сонячних промінчиків, які у великій кількості шкідливі, так що тварина може захворіти. (СПР з однорідною під рядністю.)

2. Просто кожна волосинка чудово відбиває сонячне світло, тому нам здається, що вона біла. (СПР з послідовною підрядністю.)

3. Коли вони підкрадаються до здобичі, прикривають ніс лапою, аби не видати себе. (СПР з неоднорідною підрядністю.)

Вправа 4, с. 96

А Птахи своїм співом сприяють розслабленню та поліпшують настрій, що призводить до нормалізації роботи серцево-судинної системи, яка забезпечує якісний обмін речовин в організмі.

Б Для того, щоб покращити стан свого здоров’я, покатайтеся верхи, погладьте кішку, адже здоров’я людини — це найголовніше.

Вправа 6, с. 96

Е

И

Анекдот

Речитатив

Креативиий

Оригінальний

Увертюра

Синьора

Легенда

Оптиміст

Алегоричний

Медитація


Аплодисменти


Химерний


Аристократ

Ключ. Акула. Росомаха.

Вправа 7, с. 96 А, Б

Дикий кабан, що с представником ряду парнокопитних родини свинячих, розповсюджений у лісах Харківщини і має дикий норов, який неодноразово демонстрував під час зустрічі з людиною.

1. СПР з неоднорідною підрядністю.

Д/з с. 97

1. Якщо не можна вітер змалювати, прозорий вітер на ясному тлі, змалюй дуби могутні і крислаті, котрі од вітру гнуться до землі. (СПР з неоднорідною підрядністю.)

2. Коли зграя залетить далеко й у тумані стане тихо, я зупиняюся й наслухаю, що робиться попереду. (СПР з неоднорідною підрядністю.)

3. Коли музика затихла, хлопець відчув чудне зворушення, якусь глибоку турботу, бо мотив завмер недокінчений. (СПР з неоднорідною підрядністю.)

4. Через одчинені двері примітила, як марево грає над вербами, над городами, як білі хмари пливуть по небі. (СПР з однорідною підрядністю.)

5. Ми живемо в той час, коли високо цінують освічених та ініціативних людей, бо в суспільстві споживачів їх стає все менше. (СПР з послідовною підрядністю.)


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити