УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О.М. Авраменко - 2017 рік
§ 35. Види й засоби міжфразового зв'язку
Вправа 2, с. 125-126
1. б. 2. а. 3. в. 4. в. 5. г.
Вправа 4, с. 127
Ілля — Ілліч, Іллівна, Ігор — Ігорович, Ігорівна, Юрій — Юрійович, Юріївна, Григорій — Григорович; Григорівна, Василь — Васильович, Василівна, Андрій — Андрійович, Андріївна, Богдан — Богданович, Богданівна, Лука — Лукич, Луківна.
Вправа 5, с. 127
Дніпро в межах Києва широкий. Він є третьою за площиною басейну річкою Європи.
Небувальщину про горіха мені розповіла мама. Ненька — моя найулюбленіша та найщиріша подруга.
Північний вітер зірвався якось несподівано. Пролетів через поле, кинув уздовж річки пригоршні вологого піску, розхитав кучеряві верби та гострошпилі осокори.
На урок фізкультури я йшов без будь-якого ентузіазму. Напевно, зараз почнемо з розминки.
Не забувайте людям казати добрі слова. Добрі слова — стежина до порозуміння та щирості у взаєминах.
Д/з, с. 127
Три разки жовтуватих від часу намистин, загорнуті в руду панчоху, перейшли мені в спадок від бабусі. У нас, на півдні Вінниччини, таке намисто називали баламутами — перекручене від «перламутр».
Бабуся в ньому виходила заміж, а до неї — її мама. Бабуся тримала баламути у великій скрині на самому дні, під горою домотканих скатертин, рушників і сорочок. Діставала дуже рідко, але коли це ставалося, завжди пускалася в спомини. Розповідала, що до неї часто приходили дівчата брати баламути на своє весілля. Тоді особливих статків не було, тому такі позички були звичні.
Намисто свідчило про статус його власниці: що більше разків на шиї — то багатшого вона роду. Найдорожчим було червоне із середземноморських натуральних коралів. Одна низка могла коштувати, як добра корова. Найдешевшими були пацьорки — з дрібних скляних або дерев’яних намистин. Баламути йшли десь посередині між коралями та пацьорками.
Бабуся казала, що розділить баламути й дасть по одному разку в сім’ю кожного з трьох синів — дочок у неї не було. А недавно потай віддала все мені. Може, тому, що я найбільше любила слухати про її молодість?
Б (другий абзац)
1. Дієслова та форми дієслів (виходила, мала, тримала, діставала та ін.).
2. Однорідні члени речення (тримала у великій скрині на самому дні, під горою домотканих скатертин, рушників і сорочок).
3. Лексичні повтори (тримала баламути, брати баламути).