УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О.М. Авраменко - 2017 рік

§ 37. Синтаксис простого речення (узагальнення й систематизація вивченого)

Вправа 1, с. 130

Вправа 2, с. 130

Експедиція — від лат. expeditio — похід, приведення до порядку — означає декілька понять.

1. Експедиція кореспонденції — відправлення групи людей в тривалий похід у визначене місце зі спеціальною метою, завданням;

2. Каральна експедиція — військова акція проти громадян в історії Росії з метою придушення масової непокори владі;

3. Військова експедиція — відправлення військ для здійснення операції у віддаленій місцевості;

4. Наукова експедиція — відправлення науковців з метою проведення досліджень на місцевості;

5. Альпіністська експедиція — рух групи альпіністів;

6. Рятувальна експедиція — порятунок альпіністами гірських туристів й т.н.

7. Відділ установи, підприємства, що приймає, відправляє або розсилає відправлення та кореспонденцію.

ж. (гр., каракатиця). 1. Морський головоногий молюск, у тілі якого виробляється коричневий барвник; каракатиця. 2. Натуральна або синтетична коричнева фарба, стійка щодо дії сонця та повітря. 3. Малюнок, виконаний такою фарбою. 4. Фотографія коричневого тону.

(фр. eau-forte, буквально — міцна вода; азотна кислота) — різновид гравюри на металі, котрий дозволяє отримувати відтиски з друкарських форм, які попередньо оброблені кислотами.

Мариніст — це художник, який пише полотна морського змісту. Напрямок пейзажного живопису, який самостійно виділився в Голландії початку 17 століття (від італійського слова «морський») і існує донині в мистецтві.

Панорама — 1. Вид на місцевість згори, на далекий простір. 2. Видовище чого-небудь на великому, широкому просторі (про будівлі, споруди і т. ін.). 3. Картина, на якій плоский живописний фон поєднується з об’ємним предметним переднім планом. 4. перен. Показ широкої картини життя у мистецькому творі або в літературі. 5. Сукупність творчих засобів, що є в розпорядженні того чи іншого виду мистецтва, окремого митця і т. ін. 6. Твір мистецтва або літератури, який показує життя широко і всебічно. 7. Великих розмірів картина з рельєфним переднім планом, вміщена всередині круглого освітленого зверху приміщення, що дає глядачеві ілюзію реального виду. 8. Приміщення для демонстрації такої картини. 9. Картина, малюнок, розгляд яких через спеціальні скельця або скло дає враження об’ємності, рельєфності, перспективи. 10. Оптичний прилад біля гармат, який дає можливість бачити будь-яку точку на 360° навколо і вимірювати кути на місцевості

Вправа 3, с. 130

Ти креативний, розумний та цілеспрямований? То маєш знати, що ж то за слово «стріт-арт»! А звідки воно взялося і що означає, знаєш?! Хочеш дізнатися — дочитай до кінця — і буде чим здивувати друзів!

Останнім часом чуємо слово «стріт-арт» дедалі частіше. Художники змінили мистецтво, демонструючи свої шедеври в незвичних місцях. Вуличні живописці прагнуть зробити так, щоб їхні твори на сірих стінах будівель самі спілкувалися з перехожими. Молода художниця з Житомира Анастасія Савенець свої роботи виконує у власній авторській техніці. Малює пензлями. Родзинка її стилю — елементи петриківського розпису. Вона хоче нагадати жителям міста, що в нас є своє мистецтво, яким можна пишатися.

Вправа 4, с. 131

Д/з, с. 131


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити