УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О.М. Авраменко - 2017 рік

§ 4. Просте ускладнене речення

Вправа 1, с. 16

1. На тротуари листя лине, не тратячи па літ зусиль, і, пролітаючи, машини здіймають жовту заметіль. 2, Ніжно дзвеніла хвоя смерек, змішавшись із шумом ріки. 3. Вишні, зацвівши, в росах заплачуть. 4. Над лісом загорілася, а потім затріщала, ламаючись, блискавка. 5. Ліс на хвилину примовк — ані шелесне, завмерши, б. Зігнув прохожих у дугу мороз, насупившись сердито. 7. Тут, у полонині, де небо накриває бездонні простори, що живуть у самотині тільки для себе, вікує тиша. 8. Над полем, у високості, співали жайворонки, 9. Старі верби стоять похнюпившись.

Вправа 2, с. 16

1. На пухких плавневих ґрунтах, збагачених весняним намулом, усе йде в ріст, фантастично жене так, наче десь на іншій планеті, нагрітій іншим живлющим сонцем. 2. Пройшла гроза, прозора і висока. Встає гілля, налите синім соком, і ярина, і яблуневий плід. 3. Заграв, зарум’янився Дніпро, злегка повитий свіжим серпанковим туманцем. 4. На високих місцях поріс, як джунглі, сивий полин і п’янив повітря гіркими пахощами, густими й задушливими. 5. Місячним сяйвом залиті мріють сади. 6. Осяяний сонцем перед нами розкрився зовсім новий світ! 7. Тьмяно полискували наповнені водою колії. 8. Спіймаєш коника-стрибунця й чуєш, як вій, маленький, рветься в тебе крізь пальці своїм пругким тільцем. 9. Снить місто, оповите серпанками теплої літньої ночі.

Вправа 3, с. 17

1. Весна — дівчисько в ластовинні, ще не ціловане в уста... 2. Старезні пні — кошлаті поторочі —- літопис тиші пишуть у траві. 3. Ліси шумлять — моє зелене віче. 4. Ось вони — рідні озера та луки в синім добрі солов’їних ночей. 5. Ліс, або як серби кажуть, шума — це не просто сосни та дуби. 6. Урочисто вишикувалася проспектами зелена варта каштанів — почесна варта весни. 7. Тим часом справжні отари — золоте руно степовиків — блукають по всьому примор’ю, вигулюються перед зимою. 8. Ще неначебто вчора грали білі завірюхи — оркестри зими. 9. Через вузький пересип були перекопані єрики, цебто канали.

Вправа 4, с. 17

1. Більше жодного звуку не донеслося, крім повівання пахучого повітря в розквітлому гіллі саду. 2. Я не знаю нічого ніжнішого, окрім берези. 3. Ні птиць, ані людей, опріч ясної зірки в високості. 4. На відміну від зими, осінь не краде барви в дерев, а одягає їх у золоте, червоне і гаряче. 5. Не чути ніякого голосу, крім вівчарської трембіти десь на далекій полонині.

Вправа, с. 18

Д/з с. 18


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити