УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О.М. Авраменко - 2017 рік

§ 5. Вибірковий переказ тексту наукового стилю

Вправа 1, с. 19

А стиль: науковий, підстиль: науково-навчальний.

Б тип мовлення: опис.

В 1. Нейтральна лексика: пума, лев, живе, хутро. 2. Терміни: ссавець, сімейство котячих, копитні тварини. 3. Використання цифр, фактів: 180 см, маса понад 100 кг. 4. Логічність (1. Пума як ссавець. 2. Ареал проживання. 3. Опис тварини).

Вправа 2, с. 20

А стиль: науковий, підстиль: науково-публіцистичний.

Б тип мовлення: розповідь,

В План розповіді за текстом.

1. Сучасні досягнення науки.

2. Способи визначення кількості тварин дослідниками.

3. Дослідження білих ведмедів в Арктиці (супутниковий зв’язок, аерофотозйомка).

4. Науковець Фретвелл та робота з дослідження китів.

5. Види тварин, життя яких є предметом наукових досліджень.

Д/з с. 20

Твір — роздум на тему: «Чому людина повинна дбати про тварин, особливо про тих, що вимирають?»

Людина споконвіку вважає себе царем природи. Це помилкове твердження у сучасному житті виявляється у надзвичайно складній екологічній обстановці у багатьох частинах планети. То людина повинна дбати про своїх менших братів? Американський дослідник Джералд Дарелл наголошує, що у тварин немає депутатів, їм нікому скаржитись, крім пас, людей, які разом із ними заселяють цю планету.

Карстові провалля, знищення екваторіальних лісів, вимирання окремих видів тварин и рослин є наслідком ірраціональної поведінки людини. Про що можна говорити, якщо упродовж останніх 20 років чисельність тварин, занесених до Червоної книги Харківщини, збільшилась у 20 разів?! Поступово зникає ховрах плямистий, майже не залишилось савок, рідко можна зустріти жука-оленя... То чого ж ми чекаємо, люди? Давайте разом зберігати природні ресурси для майбутніх поколінь. І кожен повинен почати негайно!


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.