УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О.М. Авраменко - 2017 рік

§ 7. Непряма мова

Вправа 3, с. 27

1. Меценат Богдан Ханенко говорив, що творіння геніїв своєю суттю не повинні належати лише тим, чиєю власністю вони є. 2. Письменник Володимир Короленко наголошував, що людина створена для щастя, як птах для польоту. 3. Аль Пачіно якось сказав, що слово коханої людини лікує краще, ніж усі лікарі світі, додавши, що воно і вбиває швидше за всіх катів.

Вправа 4, с. 27

1. Українська письменниця Емма Андієвська розповідає, що до шести років узагалі не володіла українською мовою. 2. «Рухи живих стихій майже невловимі для пензля, бо писати блискавку, порив вітру, сплеск хвиль неможливо з натури, — казав Іван Айвазовський. 3. Агатангел Кримський жартував зазвичай, що легше перелічити ті мови, котрими він не володіє. 4. «Українка врятувала Мадам Батерфляй», — повідомила преса про Соломію Крушельницьку. 5. Іван Тургенєв запитав у Тараса Шевченка: «Прозу якого українського письменника варто читати як зразок літературної мови?» 6. Український поет відповів: «Читайте Марка Вовчка, бо він один знає пашу мову».

Вправа 5, с. 27

На — ович

На — йович

Євгенович

Андрійович

Григорович

Лаврентійович

Олегович

Леонтійович

Романович

Аркадійович

Ключ: Crop, Алла

Вправа 6, с. 27

А

1. Артистка згадує, що разом із сусідками обходила всі квартири свого дев’ятиповерхового будинку, співаючи колядку «Нова радість стала». 2. А потім зазначила, що вирішила стати артисткою аж у дванадцять років.

Д\з с. 28

1. Тіна Кароль в інтерв’ю одному відомому виданню зауважила: «Моє ремесло — хліб, віддушина і мотиватор». — 1. Тіна Кароль в інтерв’ю одному відомому виданню зауважила, що її ремесло — хліб, віддушина і мотиватор.

2. В інтерв’ю ресурсу «FootballHub» український митець Олег Скрипка пожартував: «Може, команді «Динамо» поміняти назву, щоб не динаміти своїх уболівальників?». — 2. В інтерв’ю ресурсу «FootballHub» український митець Олег Скрипка пожартував, що може, команді «Динамо» варто поміняти назву, щоб не динаміти своїх уболівальників?

3. Коментуючи для видання «Vogye. Ua» особливості здорового способу життя, телеведуча Ольга Фреймут зауважила: «Людина схожа на те, що вона їсть!». — 3. Ольга Фреймут, коментуючи для видання «Vogye. Ua» особливості здорового способу життя, зауважила, що людина схожа на те, що вона їсть!


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити