УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О. П. Глазової - 2017 рік

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У 8 КЛАСІ. ГРАМАТИЧНА ОСНОВА РЕЧЕННЯ. ОДНОСКЛАДНЕ ТА ДВОСКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ

§ 15. Складнопідрядні речення з підрядними означальними

Вправа 162, с. 102

Примітка. У прямокутнику розташовано головну частину СПР.

Вправа 163, с. 103

Примітка. У прямокутник взято слово, яке пояснює підрядна частіша.

Вправа 164, с. 103-104

Вправа 166, с. 104

1. Мій пращур був із [козаків], яких боялись шляхта и хани. 2. В дитинстві відкриваєш [материк], котрий назветься потім Батьківщина. 3. Нам дорогий отой дух вільності, патріотизму, [дух]козацької республіки, що жив широко, весело. 4. Я з тих [гаїв], де над Дніпром цвітуть, [шумлять] гаї. 5. Є у мене єдина [молитва], щоб собі малоросом не став. 6. Я син [землі], що родить хліб і мрію. 7. Одним з найбільших [скарбів], який успадковує кожен народ від своїх предків, є його рідна мова. 8. Як зветься [вітер], який несе надію па завтрашній день? 9. Важливість [людини] залежить від важливості проблем, які вона розв’язує в силу обставин чи за покликанням.

Примітка. У прямокутник взято слово у головній частині, яке пояснює підрядна частина. Курсивом визначено речення, ускладнені однорідними членами.

Вправа 167, с. 105

Примітка. У прямокутник взято підрядну частину складнопідрядних речень.

Вправа 168, с. 106

Вправа 169, с. 106

Вправа 170, с. 106

1. Копай усередині себе криницю для тої води, яка зросить і твою оселю, і сусідську. 2. Наймудріший той. хто прагне й любить робити людям добро. 3. Люди, яких можна поважати, вже дорослі. 4. Нещасна неправдива людина, що добровільно й легко зрікається рідної мови. Щаслива праведна людина, що в радості й горі будує слово своєї землі. 5. Не можна йти вперед, повернувши голову назад. Є велика ймовірність, що не туди зайдеш. 6. Пройди усі шляхи, що мас їх життя.

Примітка. Курсивом виділено речення із займенниково-означальною підрядною частиною.

Вправа 171, с. 107

1. Геній — це великий талант, помножений на каторжну працю й поділений на безжалісну втому. 2. Найчастіше смішними виявляються люди, позбавлені почуття гумору. 3. Я в Києві стаю Лаокооном, обплетеним гримучим телефоном. 4. Ніщо так легко не засвоюється пам’яттю, як думка, відлита в афоризм.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити