УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О. П. Глазової - 2017 рік

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У 8 КЛАСІ. ГРАМАТИЧНА ОСНОВА РЕЧЕННЯ. ОДНОСКЛАДНЕ ТА ДВОСКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ

§ 16. Складнопідрядні речення з підрядними з'ясувальними

Вправа 174, с. 108

Вправа 175, с. 108

Вправа 176, с. 109

1. [дієслово], (як ...). Подивись, як веселка виграє яскравими барвами.

2. [прикметник], (коли ...)? Я щасливий, коли мої близькі щасливі?

3. [прислівник], (що ...)! Зрозуміло, що мова — це ознака розвинутої нації!

Вправа 177, с. 109

1. У міському парку ми милувалися, як дитячі колективи яскраво та самовіддано працювали на сцені. 2. Було видно, що ситуація незручна для всіх. 3. За якийсь час ми побачимо, як молоді нагони обплутують основу. 4. І всі будуть втішені, як проблема розв’яжеться. 5. Дуже хотілося б, щоб посадку па літак пришвидшили. 6. Та хіба ж не зрозуміло, що крики вирішити проблему не допомагають. 7. Цієї пори не може людина не замислитися, що її чекає в майбутньому. 8. Тож ми впевнені, що ця зустріч не остання.

Примітка. Курсивом виділено сполучники.

Вправа 179, с. 109

1. Мені здається, що колись давно людина мала крила, а не руки. 2. Я вірю, що скоро, забувши про пісню сумну, на лагідний поклик до мене журавлик прилине. 3. Де щедра добрість, де підступне зло, життя навчило нас розпізнавати. 4. Вірю, що врешті збагне людина те, що земля нам дана єдина. [...], (що), (що). 5. Юність відзначається тим, що в неї світлі думки беруть верх над чорними. 6. Але козацький рід не забува, як дзвонить зброя, як шумить трава. Але [...], (як), (як).

Примітка. Курсивом виділено речення, ускладнене однорідними та відокремленими членами. Жирним шрифтом виділено речення з двома підрядними частинами.

Вправа 180, с. 110

Примітка. Прямокутником виділено місце підрядної частини складнопідрядного речення відносно головної.

Вправа 182, с. 110

1. Кожен школяр усвідомлює, що без знань важко скласти ЗНО, вступити до вищого навчального закладу і знайти своє місце в житті. 2. Немає сумніву у тому, що більша половина наших учнів хоче брати участь не тільки в районній, а й у міській олімпіаді з вебдизайну. 3. Хто ж не мріє про ґаджет нового зразка, який дозволяє користуватися Інтернетом, коли ти тільки схочеш.

Вправа 181, с. 110

ЦИНІЗМ, у, чол. 1. Відверто зневажливе, зухвале ставлення до загальноприйнятих норм моралі, стики, до чого-небудь, що користується загальним визнанням, повагою. // Відвертість, доведена до безсоромності. 2. іст. Учення циніків (у 2 знач.).

Примітка. У прямокутник взято підрядну частину СПР.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити