УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О. П. Глазової - 2017 рік

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У 8 КЛАСІ. ГРАМАТИЧНА ОСНОВА РЕЧЕННЯ. ОДНОСКЛАДНЕ ТА ДВОСКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ

§ 18. Складнопідрядні речення з підрядними умови

Вправа 206, с. 125

1. Помилки друзів ми повинні виправляти або вибачати, коли вони несерйозні (Г. Сковорода). 2. Якщо твій товариш помилився, допоможи йому виправити помилку і уникай такої помилки сам! (Ірландське прислів’я). 3. Людина стає шляхетнішою, коли вона визнає й виправляє свою помилку (А. Навої). 4. Як ти не визнаєш своєї помилки, то цим зробиш ще одну помилку (Китайське прислів’я). 5. Якщо ти не вчишся на своїх помилках, ти нікудишній учень (П. Лоренс). 6. Якщо вдивитися в помилки людини, можна пізнати ступінь її людяності (Конфуцій). 7. Якщо ви не вчитеся па своїх помилках, немає рації їх робити (Л. Пітер).

Вправа 207, с. 125

Якщо, не втримавшись, я таки «клікну», то помилку усвідомлюю лише за мить. Потрібну інформацію я швидко розшукав би, якби звернувся до словників на полицях домашньої книгозбірні! Якщо вірити письменникам-фантастам, відбувається електронний наступ на всі сфери людського життя. Якщо ви уважно вслухаєтесь у мовлення наших однолітків, помітите, що вони рідко обходяться без спеціальної «юзерської» лексики. Коли йдеться про необхідність змін, вони кажуть «перезавантаження». Якщо довго доводиться чекати на відповідь співрозмовника, «наївно» запитують: «Ну, чого «завив?»

Вправа 208, с. 126

Примітка. У прямокутнику розташовані засоби зв’язку.

Вправа 209, с. 126

1. Посіявши лінощі, пожнеш каяття — Якщо ти посіяв лінощі, то пожнеш каяття. 2. Здобувши перемогу, не забувай про пильність. — Якщо ти здобув перемогу, не забувай про пильність. 3. Рятуючись од туману, не лізь у вогонь. — Якщо ти рятуєшся від туману, то не лізь у вогонь. 4. Не скуштувавши чужої каші, не оціниш смаку своєї. — Якщо ти не скуштуєш чужої каші, не оціниш смаку своєї. 5. Програвши в суперечці, доведи свою правоту на ділі. — Якщо ти програв в суперечці, доведи свою правоту на ділі.

Вправа 210, с. 126-127

1) складнопідрядні з підрядними умови

2) складнопідрядні з підрядними часу

Коли стелиться доріжка, козакові не до ліжка.

Тоді дорога спішна, коли розмова потішна.

Не поможе й булава, коли дурна голова.

На березі розумних багато, як на морі буря.

Коли зварилася каша, не шкодуй масла.

Пес доти не буде ситий, доки миски не вилиже.

Як каші нема, то й ложка не потрібна.

9. Як зів’яне правди цвіт, то загине цілий світ.

І комар коня з’їсть, як вовк поможе.


Вправа 211, с. 127

1. Якщо маєш хліб, то за калачем не женися. 2. Якщо грім не гряне, то ледачий не встане. 3. Якщо багато диму, то мало тепла. 4. Якщо висохне криниця, то узнаєш ціну водиці. 5. Якщо не підпалиш домівки, то сам не обпечешся. 5. Якщо не викопаєш для іншого ями, то сам до неї не впадеш. 6. Якщо упряжеш у плуг журбу, то пожнеш біду. 7. Якщо орли замовкають, то здіймають галас горобці. 8. Якщо нема в голові, то на базарі не купиш. 9. Якщо не можна в двері, то він у кватирку. 10. Якщо спати до обід, то присниться і ведмідь. 11. Якщо знає кума, то знає півсела.

Вправа 212, с. 127

1. Жодна велика перемога неможлива, якщо їй не передувала мала перемога над самим собою (Л. Леонов). 2. Щирість, як вона не має домішок фальші, — метал неоціненної вартості (Ірина Вільде). 3. Коли наші слова роз’їдені іржею, наші вчинки також втрачають сенс (О. Пас). 4. Даремно говорить про згоду, коли нема ладу серед народу (Л. Глібов). 5. Якщо раб у душі має крила, рано чи пізно він стане вільним. Якщо вільна людина носить у душі кайдани, то рано чи пізно вона стане рабом (С. Вакарчук). 6. Коли в людини є народ, тоді вона уже людина (Л. Костенко).


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити