УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О. П. Глазової - 2017 рік

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У 8 КЛАСІ. ГРАМАТИЧНА ОСНОВА РЕЧЕННЯ. ОДНОСКЛАДНЕ ТА ДВОСКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ

§ 19. Складнопідрядне речення з підрядними допустовими

Вправа 214, с. 129

Примітка. У прямокутник взято головну частину складного речення.

Вправа 215, с. 129

1. Нехай хліб із водою, аби, серце, із тобою. 2. Хай ми брати, та кишені наші не сестри. 3. Хоч як гадюку по грій, вона однаково вкусить. 4. Нехай у вола язик довгий, а говорити він не може. 5. Хоч пень об сову, дарма що сову об пень, а все сові лихо.

Вправа 216, с. 129

1. Хоч ти криниці не копав, та збережи в ній чисту воду (Л. Закордонець). 2. Хоча колодязь значно мілкіший від криниці, для коленого українця він так само є символом святості, чистоти и високої духовності (3 підручника українознавства). 3. Не стануть святами ніколи будні, хоч як би там не мудрували трутні (Д. Павличко). 4. Хоч надвечір’я вже минуло, душа наповнена теплом (Н. Калениченко).

Примітка. Курсивом виділені речення, ускладнені однорідними членами.

Вправа 217, с. 130

Вправа 218, с. 130

Вправа 219, с. 130.

Вправа 220, с. 130

1. На жаль, не став я бездоганним, хоч розпинав себе й ганив. 2. Упавши раз, уперто піднімайся, крокуй, іди і плакати не смій! В прокрустове нехай втискають ложе, ти ж виростай і в білий світ лети. 3. Хоч правда у воді не тоне і не згорає у вогні, вона задовго до Платона оголосила бій брехні. 4. Згорнувши руки я сиділа в хаті, хоча вогонь розводити був час. 5. Хоч на землі вже мало вітряків, зате на ній багато донкіхотів!

Прокрустове ложе (грец. heklinetu-Prokrustn) — у давньогрецькій міфології — ліжко розбійника Прокруста, на яке той укладав своїх жертв. У переносному вживанні вислів означає мірку, формальний шаблон, під який штучно підганяють реальне життя: факти та явища, творчість, ідеї тощо.

Сидіти згорнувши (склавши) руки в ролі прис. — нічого не робити; ні на що не реагувати.

Битися з вітряками — марно боротися з уявними перешкодами, безглуздо та безрезультатно витрачати сили, енергію на подолання чи усунення уявних, неіснуючих перешкод.

Вправа 223, с. 132

1. Обмірковуючи майбутнє, школяр вже зараз обирає фах. 2. Найбільш небезпечною рисою характеру є самовпевненість. 3. Щоб вирішити свої проблеми і досягти успіхів, треба працювати. 4. Кожна людина прагне удосконалити себе, прагне позбавитися поганих звичок.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити