УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О. П. Глазової - 2017 рік

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У 8 КЛАСІ. ГРАМАТИЧНА ОСНОВА РЕЧЕННЯ. ОДНОСКЛАДНЕ ТА ДВОСКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ

§ 20. Складнопідрядне речення з підрядними способу дії і ступеня

Вправа 226, с. 134.

Вправа 227, с. 134

1. Я люблю тебе, мій рідний краю, так, що слів не вистача сповна (СПР з підр.част.способу дії та ступеня). 2. Хочеться бути дужим, хочеться так любить, щоб навіть каміння байдуже захотіло ожити і жить! (СПР з підр.част.способу дії та ступеня). 3. В розлуці з вами, солов’ї Вкраїни, так ниє серце, що аж сміх бере з самого себе (СПР з підр.част.способу дії та ступеня).

Примітка. Курсивом виділено речення, ускладнені звертанням.

Вправа 228, с. 134

1. Наговорив стільки, що і в шапку не збереш. 2. Зробив так, що комар носа не підточить. 3. Так наробився, що рук не чує. 4. Так співає, що волос в’яне.

Вправа 229, с. 134

Річки вийшли з берегів так, (як?) що залило талою водою майже усі низини. (СПР з підр. част.способу дії та ступеня). 2. Водою так розмило землю, (якою мірою?) що у ній потопали не тільки ліси, а й сінокоси. 3. Допомогу потерпілим від стихійного лиха організували настільки чітко, (наскільки?) що усі вони залишилися задоволеними роботою МНС.

Вправа 231, с. 135

1. Калина так хизується красою, що байдуже їй до всього на світі (СПР з підр. част.способу дії та ступеня). 2. Угорі гілля дерев так переплелося між собою, що зовсім закривало небо (СПР з підр.част.способу дії та ступеня). 3. Часом Десна розливалася так пишно, що у воді потопали не тільки ліси, а й сінокоси (СПР з підр.част.способу дії та ступеня), 4. Так ніжно ллються кольори на плеса, що захід у Дніпрі і не здригнеться (СПР з підр.част.способу дії та ступеня). Стихла хуртовина раптово, як і схопилась, але вже було холодніше.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити