УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О. П. Глазової - 2017 рік

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У 8 КЛАСІ. ГРАМАТИЧНА ОСНОВА РЕЧЕННЯ. ОДНОСКЛАДНЕ ТА ДВОСКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ

§ 21. Складнопідрядне речення з підрядними порівняльними

Вправа 235, с. 137

1. Без мови немає народу, як сонця нема без тепла (СПР з підр.порівн.част.). 2. Так груба річ калічить наші душі, немов іржа залізо роз’їдає (СПР з підр.порівн.част.) 3. Як пищить яблуко хробак, так паразитує на мові, загрожуючи її спаплюжити, суржик (СПР з підр.порівн.част.) 4. Суржик проникає, ніби муха в слоїк із варенням, не тільки в усне, а й у писемне мовлення: приватне листування, оголошення у громадських місцях, кальковані з чужої мови вирази в ділових паперах (СПР з підр.порівн.част.) 5. Рідна мова — гордість мого роду. Це так просто, як води напитись. (СПР з підр.порівн.част.).

Вправа 236, с. 137

2. У рідних стенах сизокрила пшениця хлюпа, як хвилями тихий Дунай. 4. Моя душа цвіте для тебе, неначе квітка для бджоли (М. Сіренко). 6. Стурбовано думки крилами лопотіли, мов над огнем метелики нічні (Леся Українка).

Вправа 238, с. 138

1. У материне серце сіялися синові слова, як під Новий рік сіється в хаті жито-пшениця і всяка пашниця (М. Стельмах). 2. Мамині очі як аквамарин (А. Листопад). 3. Як не можна з матері сміятися, так не можна й дівчину навіть словом образити (М. Стельмах).

Вправа 239, с. 138

Вправа 248, с. 142

Ярославна «Слово про похід Ігорів», Козак Мамай — «Козацькому роду нема переводу, або ж Мамай і Чужа Молодиця» — роман Олександра Ільченка, Тарас Бульба — М. Гоголь «Тарас Бульба», Пурометей — Т. Шевченко «Кавказ», Ірод — І. Малкович «З янголом на плечі», Іуда — Олександр Довженко «Україна в огні», Гамлет — В. Шекспір «Гамлет», Дон Кіхот — М. Сервантес «Дон Кіхот», Гобсек — О. де Бальзак «Гобсек», Барон Мюнхаузен — Рудольф Еріх Распе «Пригоди барона Мюнхгаузена».


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити