УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О. П. Глазової - 2017 рік

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У 8 КЛАСІ. ГРАМАТИЧНА ОСНОВА РЕЧЕННЯ. ОДНОСКЛАДНЕ ТА ДВОСКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ

§ 23. Складнопідрядні речення з підрядними наслідковими

Вправа 264, с. 151

1. Птахи принишкли, так що ударив мороз. 2. Снігурі й синиці звичні, так що вони не розгубилися. 3. Горобці й чижі поховалися, так що налетіла хуртовина.

Вправа 265, с. 151

Блискавка сяйнула , так що висвітилися найтемніші закутки лісу. Грім загуркотів, так що все живе зіщулилося й завмерло. Звірина і пташва застигли, так що рухлива до цієї миті картина ніби перетворилася на фотографію.

Вправа 266, с. 152

Місто має казковий вигляд, тому що такий пухнастий і глибокий сніг у цих краях несподіваний. — Такий пухнастий і глибокий сніг у цих краях несподіваний, так що місто має казковий вигляд. Мешканці міста поспішають помилуватися красою, бо білосніжна урочистість зими швидко може зникнути. — Білосніжна урочистість зими швидко може зникнути, так що мешканці міста поспішають помилуватися красою. Сніг розтане й потече, через те що сильні морози тут рідкісні. — Сильні морози тут рідкісні, так що сніг розтане й потече.

Складнопідрядне речення з підрядною наслідковою частиною

Уночі хуртовина розкидала усюди снігові кучугури, [так що] транспорту стало важко рухатися дорогами.

Вправа 267, с. 153

Мова — то серце народу, так що без мови народ існувати не може. Народ повинен мати літературну мову, так що, не плекаючи її, він не може зватися свідомою нацією. Стан літературної мови засвідчує ступінь культурного розвитку, так що про духовну зрілість і окремої особи і цілого народу судять найперше з культури літературної мови.

Митрополит Іларіон (світське ім’я Іван Іванович Огієнко; 2 (14) січня 1882, Брусилів — 29 березня 1972, Вінніпег, Манітоба, Канада) — український вчений, митрополит УАПЦ (від 1944), політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець, лексикограф, історик церкви, педагог. Член Київського товариства старожитностей і мистецтв, дійсний член Наукового Товариства імені Тараса Шевченка (від 1922). Перший ректор Кам'янець-Подільського державного українського університету (нині — Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка). Брат прадіда Сергія Бубки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.