УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О. П. Глазової - 2017 рік

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У 8 КЛАСІ. ГРАМАТИЧНА ОСНОВА РЕЧЕННЯ. ОДНОСКЛАДНЕ ТА ДВОСКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ

§ 27. Розділові знаки в БСР: двокрапка

Вправа 302, с. 173

Вправа 303, с. 174

1. Сім речей осоружні й огидні Богові: горді, очі, брехливий язик, умиті безневинною кров’ю руки, сповнене лихих задумів серце, спрямовані до зла ноги, фальшиві свідчення та чвари між братами. 2. Не забувай: чесне ім’я цінніше за найбільше багатство. 3. Сказано мудрецями: не годиться вважати під час суду на особу підсудного. (З Біблії)

Примітка. Курсивом виділено речення, ускладнені однорідними членами.

Вправа 304, с. 174

Я знаю, що з попелу сходять квіти. — Я знаю: з попелу сходять квіти. Я вірю, що з каменю б’є джерело. — 2. Я вірю: з каменю б’є джерело. Я чую, як вітер пронісся. — Я чую: вітер пронісся. Я бачу, як плачуть верхів’я. — 3. Я бачу: плачуть верхів’я. Я бачив, як вітер березу зломив. — Я бачив: вітер березу зломив. 4. Чую, як листя берези про тебе говорить. — Чую: листя берези про тебе говорить. 5. Ти знай, що я з орбіти не зійду. — Ти знай: я з орбіти не зійду. Ти знай, що я морями не змілію! — Ти знай: я морями не змілію!

Вправа 305, с. 173

1. Найсвітліший спогад із дитинства: мама вишиває рушники (В. Кордонець). 2. У серці свято: то війнув крилато моєї мами вишитий рукав (Р. Лубківський). 3. Білим по білому тітка вишивала рідко: мало хто цю найтоншу найшляхетнішу роботу розумів і цінував. Білим вона вишивала радше для хворих: на ніжних, лагідних мережках око знаходило спочинок, тіло черпало в них приховану силу (За М. Дочинцем). 4. Вишиту сорочку зберігаю: щебетно в ній серцю-солов’ю (Г. Бідняк).


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити