УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О. П. Глазової - 2017 рік

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У 8 КЛАСІ. ГРАМАТИЧНА ОСНОВА РЕЧЕННЯ. ОДНОСКЛАДНЕ ТА ДВОСКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ

§ 3. Розділові знаки в реченнях, ускладнених однорідними та відокремленими членами

Вправа 31, с. 29

1. Рідні луки, ріки і поля знають чарівне, прадавнє слово (С. Цушко). 2. Додає і наснаги, і сили нам любистковий подих землі (В. Крищенко). 3. І я приніс привіт дубам, березам, соснам, кленам (І. Коваленко). 4. Все з дитинства мені тут близьке і знайоме: подих поля і снів ручая (В. Крищенко). 5. Є щось більше за нас, за наші жалі, за наші болі. Це своя земля (М. Стельмах).

Вправа 32, с. 29

Прискорений ритм сьогодення вимагає від тебе енергійності, цілеспрямованості, організованості. Щоб розвинути в собі ці якості, треба позбавитися лінощів, гордощів, жалощів до себе. Завжди намагайся викопувати задумане. Не відступай перед труднощами та негараздами. Складну та важливу справу виконуй самостійно, не шукаючи лазівки і відпочинку.

Вправа 33, с. 30

Вправа 34, с. 30

1. Вічні на цьому світі три почуття: любов до батьківщини, дружба і перше кохання (Італійське). 2. Ніколи не повертаються назад три речі: час, слово, можливість (Англійське). 3. Гординя, жадність і лихослів’я — ці слабкості призводять до біди (Перське). 4. Живуть у світі три негідники: Невстигайло, Забувайло і Відклалайло (Угорське). 5. Суть людини визначають три якості: ставлення до прані, чесність, честь (Китайське).

Вправа 35, с. 31

Висловлювання «Куди веде дорога нас осіння?»

Осінній, свіжий і холодний аромат лежалого листа проникає крізь прозоре повітря листяного лісу. Попереду нас вимальовується лісова дорога, обсипана золотавим, помаранчевим, жовтогарячим смутком осені — листям. Крім нього і його аромату, скрізь терпко розливаються пахощі тугеньких підберезників та підосичників, вологою рукою дощу посаджених на узбіччях. Переходимо на інший бік дороги — і нас зустрічають яскраво-червоні, у білу цяточку, мухоморчики, щедро посипані ранковою росою. Дорога звивається, кружить, заводить нас у блакитнаво-сяючу березову країну, щедрість якої не знає меж. Завмерши, прислухаємось: чути постукування лісового господаря — дятла, клопочуться яскраві синички, кує зозуля. І хочеться залишитись у цьому царстві лісової дороги ще на якийсь час, щоб душа відпочила, набравшись сил і міцності перед новим трудовим тижнем.

Вправа 36, с. 31

1. Обвіяний духом поезії пісень неба, тепла квіток, я неначе бачив душею свою Україну (І. Нечуй-Левицький). 2. Нас об’єднує Україна: наша земля, наш спільний вибір жити мирно в одній державі (3 журналу). 3. І я устану, гордий і суворий, готовий в путь! (К. Герасименко) 4. Співає українець на війну йдучи. Співає журячись. Співає весілля справляючи. Співає хату муруючи (За О. Ільченком). 5. Бездухі мають рабську душу — покірну, зрадницьку, байдужу (В. Білас). 6. Невдаха діагностує все, окрім власної нікчемності (О. Сенчик). 7. Самовіддано працюючи на благо України, Володимир Вернадський своїми відкриттями істотно збагатив світову науку (С. Ковальчук). 8. Духовна культура зв’язана з матеріальною культурою міцними нитками, хоч і невидимими (В. Русанівський). (Д. Стус).

Вправа, 37 с. 32

Вправа 37, с. 32

Перепишіть прислів’я, розставляючи пропущені розділові знаки. Підкресліть відокремлені члени речення.

Вправа 38, с. 32

Вправа 45, с. 36

іншомовні слова

українські відповідники

автобіографія

життєпис

субсидія

допомога

формат

розмір

дотація

доплата

брокер

посередник

форс-мажор

непоборна перешкода

дефект

недолік

тайм-аут

перерва

симптом

ознака

Вправа 46, с. 36

1. Для вступу в училище варто надати довідку з місця проживання та довідку про склад сім’ї. 2. Приймальна комісія проводить зі вступниками бесіди з питань обрання професії або спеціальності та умов навчання. 3. До того ж варто дослухатися до порад батьків і вчителів, слухати їх.

Вправа 49, с. 37

Я, Карпюк Петро Іванович, народився 14 квітня 1975 року в м. Житомир, Житомирської області (Україна). Мати — Карпюк Галина Володимирівна, 1950 року народження, українка, має вищу педагогічну освіту, працювала педагогом (вихователем у дитячому садку, потім шкільним учителем), пенсіонер. Проживає за адресою: м. Житомир, Житомирської області, вул. Арктична, 178. Батько — Карпюк Руслан Олегович, 1949 року народження, українець, здобув середню технічну освіту, працював машиністом електровоза, пенсіонер. Зараз проживає за адресою: м. Житомир, Житомирської області, вул. Арктична, 178.

У 1982 році пішов у 1 клас Житомирської середньої школи № 3 в рідному місті Житомир, а в 1990 році отримав неповну середню освіту і вступив до Житомирського економічного технікуму на спеціальність технік-технолог, який успішно закінчив у 1994 році.

З 1994 по 1995 рік — служба в армії (ракетні війська, старший сержант запасу). У 1995 році вступив до Івано-Франківського педагогічного інституту, і в 2000 році отримав диплом спеціаліста за спеціальністю викладач фізики і математики. У 2005 році вступив до Вінницького інституту економіки (па заочне відділення), який закінчив у 2010 році, отримавши диплом економіста (бакалавр). З 2000 року почалася моя трудова кар’єра з посади вчителя математики і фізкультури в сільській школі.

У 2005 році одружився і переїхав на постійне місце проживання до м. Львова, влаштувавшись на роботу в приватну фірму на посаду менеджера по роботі з клієнтами, де працював по теперішнього часу.

Одружений. Дружина — Ілона Анатоліївна Карток, 1983 року народження, українка, освіта вища юридична, в даний час знаходиться в декретній відпустці, проживає зі мною.

Син — Карток Дмитро Петрович, 2006 року народження, проживає зі мною. Донька — Карток Гайна Петрівна, 2011 року народження, проживає зі мною.

У трудовій діяльності завжди відрізнявся своїми досягненнями і творчою ініціативою, як в педагогічній діяльності, так і в роботі менеджером у приватній компанії, за що багаторазово заохочувався грошовими преміями та цінними подарунками.

Хобі — спорт і велотуризм. Маю другий дорослий розряд з легкої атлетики та коричневий пояс з рукопашного бою. Неодноразово займав призові місця в різних змаганнях з легкої атлетики. Регулярно займаюся в тренажерному залі і їжджу на велосипеді на довгі дистанції.

Судимостей не маю. За віросповіданням — православний християнин. Паспорт AM №654756, виданий Житомирським MB УМВС України в Житомирській області 18 жовтня 1999 року. Реєстрація: Львівська обл., м. Львів, вул. Шевченка, 99, кв. 14.

Фактично проживаю за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 99, кв. 14

Тел. моб.: (067) 123-45-67

Тел. будинок.: (0322) 12-34-56

E-mail: pctrol975@gmail.com

14 серпня 2017 Підпис


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити