УКРАЇНСЬКА МОВА 9 клас - Готові домашні завдання до підручника О. П. Глазової - 2017 рік

ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У 8 КЛАСІ. ГРАМАТИЧНА ОСНОВА РЕЧЕННЯ. ОДНОСКЛАДНЕ ТА ДВОСКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ

§ 4. Розділові знаки в реченнях, ускладнених звертаннями та вставними словами

Вправа 52, с. 38

Вправа 54, с. 39

1. Отак живу я, друже мій, люблю усе живе й зелене (І. Коваленко). 2. Людина — все, коли вона — Людина. Природо-мати, я твоя краплина (М. Сіренко). 3. О слово моє, не зрости пустоцвітом. О ниво моя, не вроди бур’яну (За М. Карпенком). 4. Не спіши, не лети по ясних світах, мій малий ненадійний човне (С. Плужник).

Примітка. Звертання непоширені позначаються жирним шрифтом, поширені - курсивом.

Вправа 55, с. 39

Усе дивне в цьому світі: квітка і плід, вітер і зірка, краплина води й найдрібніша піщинка. Та для самої людини немає нічого дивнішого за неї саму. От ... кого вона знає краще за себе? Адже сама з собою не розлучається вдень і вночі, сама народжує думки і прислухається до тих думок, чує, як б’ється її серце, як шелестить на вустах дихання. І все ж таки ... немає для людини нічого загадковішого за неї саму. Ось ... розгадана ще одна таємниця. Ось ... подолана ще одна загадка. Вже б можна було осягнути всю глибину душі. Та несподівано постають нові таємниці. Людська душа видається ще глибшою ще незбагненнішою у своїх складнощах.

Вправа 57, с. 40

Вправа 58, с. 40-41

Ми — українці — нація сильних і вольових людей (В. Вірастюк). 2. Ідеал є один: добра і справедливості, чесності і любові (В. Стус). 3. Людино! На землі добро твори! (Л. Михайлів). 4. Справжнє свято — це лад у душі, неконфліктність розуму і почуттів, уміння прозирати вічне в тимчасовому, чарівне в звичайному, небесне в земному (О. Сенчик). 5. Звісно, дні настануть інші, може, кращі, а, можливо, гірші (М. Луків). 6. Я сповнений різних почуттів: печалі, радості, любові, ненависті, відчаю, щастя, незадоволення. Навіть, якщо зараз щось і не вдається, життя, без сумніву, прекрасне. Просто наші очікування часом переганяють реальність (О. Беркман). 7. На мою думку, щасливими стають ті, хто за жодних обставин не опускає руки (С. Вакарчук).

Антоніми

Вічне — тимчасове, чарівне — звичайне, небесне — земне, печаль — радість, любов — ненависть, відчай — щастя.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити