Розв'язання вправ та завдань до підручника «Фізика» В. Д. Сиротюк 7 клас - 2015 рік

МЕХАНІКА

РОЗДІЛ 1. ФІЗИКА ЯК ПРИРОДНИЧА НАУКА. МЕТОДИ НАУКОВОГО ПІЗНАННЯ

§ 12. Видатні вчені-фізики. Внесок українських учених у розвиток і становлення фізики

Запитання до вивченого

1. Антон Вальтер вивчав питання з фізики діелектриків і напівпровідників, фізики атомного ядра, техніки високих напруг і техніки вакууму, прискорювальної техніки.

Георгій Латишев проводив дослідження в галузі ядерної фізики.

Олександр Лейпунський досліджував проблеми атомної та ядерної фізики, ядерної техніки. Академік НАН України Кирило Синельников очолював дослідні роботи з керованих термоядерних реакцій. Створив наукову школу фізиків-ядерщиків. Ці вчені здійснили першу в нашій країні штучну ядерну реакцію (1932 р.).

Винахідник, творець дугового електрозварювання Микола Бенардос сконструював автомати для зварювання вугільними і металевими електродами, автомати для електричного різання металів, винайшов спосіб електричного паяння розжаренням.

Академік Борис Патон разом зі співробітниками розробив теорію дугових автоматів і напівавтоматів, нових способів електрозварювання, заснував наукову школу в галузі електрозварювання.

Академік, перший президент АН УРСР, природодослідник Володимир Вернадський висунув ряд теоретичних положень з геохімії рідкісних і розсіяних елементів, пошуків радіоактивних мінералів.

Український фізик Лев Шубников є одним з основоположників фізики низьких температур, відкрив антиферомагнетизм.

Лев Ландау створив теорію діа- і феромагнетизму.

Абрам Йоффе займався проблемами міцності, пластичності, електропровідності твердого тіла.

Фізик-теоретик, академік НЛН України Олександр Ахієзер створив школу фізиків-теоретиків, вивчав проблеми теорії твердого тіла, ядерної фізики, дослідив поглинання звуку в твердих тілах та інші явища й процеси.

Іван Обреїмов працював у галузі фізики кристалів.

Іван Пулюй, уродженець м. Гримайлів Тернопільської області, працював у Німеччині, Югославії, Чехії, проводив дослідження в галузі молекулярної фізики, Х-променів. «Лампа Пулюя» була прототипом рентгенівської трубки.

Фізик-ядерщик українського походження Григорій Шарпак став першим лауреатом Нобелівської премії у галузі фізики.

Професор Олександр Смакула відкрив спосіб просвітлення оптики, що спричинило революцію в оптичній, фотографічній та кінематографічній технологіях.

Леонід Мандельштам займався питаннями оптики, радіофізики.

Українські учені зробили значний внесок у розвиток авіації і літакобудування, зокрема Ігор Сікорський спроектував і побудував кілька вертольотів, літаків-біпланів. Інженер-конструктор Федір Андерс створив перший дирижабль цивільного призначення та розробив оригінальний проект дирижабля жорсткої конструкції зі змінюваним у польоті об’ємом.

Авіаконструктор Олег Антонов створив понад 60 типів транспортних літаків і планерів.

Микола Кибальчич розробив проект літального апарата з ракетним двигуном для космічних польотів.

Конструктор, учений-теоретик Юрій Кондратюк у своїй книжці «Завоювання міжпланетних просторів» розробив основи міжпланетних космічних польотів. Він с автором теорії багатоступінчастих ракет, рецептів ракетного палива.

Геніальний конструктор Сергій Корольов розробив проекти керованих ракет, ракет-носіїв, під його керівництвом запущено перший штучний супутник Землі (4 жовтня 1957 р.), здійснено перший політ людини в космос (Юрій Гагарін, 12 квітня 1961 р.), перший вихід людини у відкритий космічний простір (Олексій Леонов, 18 березня 1965 р.), перший політ супутника до Місяця і фотографування його зворотного боку. Він створив наукову школу космічних досліджень.

Під керівництвом Валентина Глушка створено двигуни, які було встановлено на ракетах-носіях «Восток», «Космос», «Протон».

Винахідник, видатний конструктор у галузі ракетної техніки Володимир Челомей створив новий тип реактивного двигуна; він є автором ідеї розкриття крила ракети в повітрі. Під його керівництвом було створено ракету-носій «Протон», за допомогою якої було виведено в космос космічні кораблі «Союз», «Мир», «Прогрес», автоматичні станції «Вега» для вивчення планети Венера, комети Галлея.

Учений-механік, конструктор Михайло Янгель працював у галузі створення ракетно-космічної техніки.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити