Розв'язання вправ та завдань до підручника «Фізика» В. Д. Сиротюк 7 клас - 2015 рік

МЕХАНІКА

РОЗДІЛ 2. МЕХАНІЧНИЙ РУХ

§ 15. Тіло відліку. Система відліку. Матеріальна точка

Запитання до вивченого

1. Тіло, відносно якого розглядають рух, називають тілом відліку.

2. Щоб говорити про те, рухається тіло чи перебуває у стані спокою, потрібно спочатку вибрати тіло відліку, а потім пересвідчитися, чи змінюється відносно нього положення досліджуваного тіла.

3. Пасажир, який їде в автобусі перебуває в русі відносно людини, яка стоїть на автобусній зупинці. В свою чергу людина, яка стоїть на автобусній зупинці перебуває в русі відносно пасажира, який їде в автобусі, якщо за тіло відліку вибрати автобус.

4. Все залежить від обраного тілу відліку.

5. Тіло відліку, з яким пов’язана система координат, і годинник для вимірювання часу утворюють систему відліку.

6. Тіло, відносно якого розглядають рух, називають тілом відліку. Система ж відліку складається з тіла відліку, з яким пов’язана система координат, і годинника для вимірювання часу.

7. Якщо розміри тіла набагато менші від відстані, яку воно проходить під час руху, то для спрощення дослідження цього руху розмірами тіла можна знехтувати, тобто замінити реальне протяжне тіло на його фізичну модель — матеріальну точку.

8. Тіло, розмірами якого в даних умовах задачі можна знехтувати, називають матеріальною точкою.

9. Якщо ми розглядаємо рух Земної кулі в космосі відносно Сонця, то можна, тому що розміри Земної кулі набагато менші від відстані, яку вона проходить під час руху.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити